Jižní Vietnam a jógové pobyty

Mekong (Vietnam)
Mekong (Vietnam)

Moderní doba je velmi uspěchaná a nastolenému tempu se dá jen těžko ubránit – zasahuje nás bohužel všechny. Kéž by bylo možné občas trochu vypnout a relaxovat, že? Ale pozor, ono to rozhodně jde, jen musíte mít dobrý tip! Vydat se na druhý konec světa a poznat díky aktivní józe zákoutí své duše, naučit se meditovat a uvolnit se, je rozhodně ku prospěchu věci. Lepší zdraví se zanedlouho odrazí i na odolnější psychice. V Asii čas zkrátka plyne trochu jinak než u nás v Evropě…

Předchozích zkušeností netřeba, začít se dá kdykoliv

Nevíte, co přesně si představit pod tímto pojmem? Pak zkuste jógu pro začátečníky a nejlépe se pak rozhodnete, jestli v objevování vlastní duše pokračovat nebo nikoliv. Nenechávejte proto nic až na zítra, protože nastartovat metabolismus a přijít na jiné myšlenky můžete vlastně teď hned. Zkuste i změnit stravovací návyky a brzy uvidíte zajímavý efekt.

Cesta do Vietnamu samozřejmě vyžaduje víza, s jejich opatřením ale nebývá žádný problém. Když se svěříte do rukou specialistů, elektronické vízum on arrival vám umožní už brzy výlet do těchto exotických částí světa, ještě stále nedotčených překotným spěchem západní civilizace. Vietnam vízum můžete dostat až klidně přímo na místě, vyřízení online totiž není vůbec složité. A když vyrazíte na zajímavou cestu i s přáteli, nabízí se i množstevní sleva, která rozhodně nebude zanedbatelnou položkou. Vyzvedněte si příslušné dokumenty až na letišti ve Vietnamu a ušetřete čas, který pak můžete věnovat kamkoliv jinam. A mimochodem, láká vás v této zemi i příroda nebo památky?

Poznávání nových kultur? I o tom je Vietnam

Když už budete projíždět Vietnamem, určitě by bylo skvělé vidět z něj co nejvíce a mít z cesty co největší zážitek. Nabízí se celá řada míst, jako je například Da Lat, město, v němž poznáte už na první pohled dřívější francouzský koloniální vliv. Architektonické skvosty reprezentované palácem posledního císaře Vietnamu Bao Daie nebo okolní pagody, které jsou ještě mnohem starší. K návštěvě láká i vrchol hory Lang Biang, který ční ve více než dvou tisících metrech nad mořem.

Pokud ale máte raději vodu, plavba po Mekongu bude to pravé! Lidé na této řece sídlí už od pradávna a mají k tomu zásadní důvod – Mekong jim dává obživu v každém ročním období. Během období dešťů je pohled na rozvodněný veletok skutečně úchvatným zážitkem. A co teprve potom plovoucí trhy, třeba poblíž města Can Tho (ale našli bychom jim mnohem více)? Od ovoce po kávu, vše, co si jen račte přát!

Jóga má rozhodně něco do sebe, zkuste ji a uvidíte, že nebudete chtít přestat. Po opatrném začátku vstoupíte do úplně jiného světa, nejde o sport v pravém slova smyslu – jako spíše skutečnou životní filosofii. Ke cvičení potřebujete jen klid, dobrou náladu a podložku, takže pro začátečníka nic těžkého, že?

Booking.com