Hamiczech – jak jsem se stala travel influencerem

Hamiczech
Hamiczech

Dovolte mi se představit. Jsem HAMICZECH – na sociálních sítích známá jako travel blogger a travel influencer. Moje přezdívka je zkratkou mého skutečného jména a mé země (což Čechům nemusím vysvětlovat že :). Ve svém reálném životě jsem obchodník a zabývám se hlavně obchodem online.

Už jako malá jsem pořád s něčím obchodovala, takže čím se budu v dospělosti živit bylo celkem jasné. Dokonce jsem na základní škole vymyslela losy, a když na to pak učité přišli, měla jsem docela průšvih, tahat hazard na školu! Haha. Podnikatelského ducha jsem však neztratila a od 20 let podnikám.

Díky ekonomickému vzdělání jsem při studiích brigádničila jako poradce v jedné firmě. Pak jsem se rozhodla si udělat státnice z angličtiny, a protože se mi ještě nechtělo vracet úplně do práce, přihlásila jsem se na vysokou školu, na kterou jsem nikdy nechtěla jít, ale nakonec to byly jedny z nejlepších let, to jsou pořád samé party, potkáte nové kamarády, občas se teda musíte i učit, ale stálo to za to. Vystudovala jsem Geovědní a montánní turismus na Vysoké škole báňské – Technické univerzitě Ostrava, na Hornicko-geologické fakultě a zakončila inženýrské studium geologií. I když je to nesmírně zajímavý obor, věděla jsem, že se budu nadále věnovat obchodu. Hornickým tradicím však zůstávám věrná dodnes, v mých příspěvcích na sociálních sítích mě občas můžete vidět v hornické uniformě na nějaké hornické slávě.

První sociální sítí, kterou jsem si založila, byl Facebook. Ale byl to soukromý účet, jen pro přátele. Pak všichni začali mluvit o nějakém Instagramu. Nechápala jsem, co to je. Proč další síť? Účet jsem si nakonec založila také na konci roku 2019 (což bylo docela pozdě, ti, co začali hned, už měli statisíce sledujících) a jeho zaměření bylo celkem jasné. Mým velkým koníčkem je cestování, neposedím chvíli doma, takže budu mít cestovatelský účet. A první lidé mě začali sledovat. Pak jich bylo víc a víc. A pak mě to chytlo! Ostatně, kde jinde si zvednout sebevědomí než na Instagramu, kde vám lidé píší hezké komentáře, lajkují vaše fotky a podporují vás ve vaší práci různými způsoby. Naštěstí zatím moc haterů nemám, ne že teď začnete!! :))

Tak jsem se rozhodla z toho udělat další byznys. Začala jsem investovat čas a peníze do svého účtu, protože nejsem slavná osobnost, tak proč by mě lidé hledali. A po třech letech dřiny se to konečně začalo vyplácet. Začala jsem navazovat spolupráce zejména v oblasti cestování (testování a propagace hotelů) nebo spolupracuji s módními značkami, které jsou mi blízké.

Blog jsem založila v roce 2021. Na Instagramu si každý prohlíží fotky a videa, ale málokdo čte, co je u nich napsáno. Blog píšu v našem českém jazyce, ale i v angličtině, protože mě sledují cestovatelé z celého světa. A já si ráda přidávám práci :)

Na mém blogu www.hamiczech.tips najdete podrobné průvodce místy, která jsem navštívila, recenze hotelů (zejména vyšší kategorie nebo hotelů, které jsou něčím zajímavé) a tipy na dobré restaurace. V roce 2022 jsem přidala i kategorii Recenze produktů, kde píšu o věcech, které jsem měla možnost vyzkoušet a které mě natolik oslovily, že je ráda doporučím dále.

No a to je celý příběh. Pokud chcete být v něčem úspěšní, musíte to milovat a věnovat se tomu naplno, bez práce nejsou koláče. Vytrvejte, jděte si za svým, a i když vás 100x odmítnou, jednou to vyjít musí, věřte si! Držím palce všem začínajícím!

A vzkaz pro všechny majitele hotelů a PR – pokud byste chtěli zpropagovat svůj hotel, ozvěte se mi prosím. Je to moje práce. Jedna z nich :)

Hamiczech

KONTAKTY

Instagram: @hamiczech ... https://www.instagram.com/hamiczech/

Facebook: @hamiczech.tips ... https://www.facebook.com/hamiczech.tips

Youtube: @hamiczech ... https://www.youtube.com/channel/UC38kRwlNLABASSGA6wWZKhg

Travel blog: http://www.hamiczech.tips/

Booking.com