Co nevynechat při návštěvě Tokia

Tokio (Japonsko)
Tokio (Japonsko)

Jedno z největších měst na světě, japonské Tokio, skýtá mnoho zajímavého k návštěvě. Hlavní město Japonska, ležící na jednom ze čtyř hlavních ostrovů této země, Honšú, je vlastně vrcholem asijské kulturní vyspělosti. Jedno z největších světových velkoměst, kde najdeme divadla, muzea, tisíce chrámů, ale i řídící centra celosvětově známých firem.

Tokio je jedno z nejdražších měst světa, nákladné hotely, restaurace nebo zábavní střediska ale přinášejí ten nejlepší komfort a vyžití široko daleko. Co na Tokiu určitě oceníte je doprava pomocí metra (11 různých linek!), která funguje opravdu tak jako pověstné švýcarské hodinky, bývají ale často vzhledem k hustotě zalidnění ve městě úžasně přeplněné a dopravní společnost dokonce najímá zřízence, kteří musí lidi do vagonů metra doslova "pěchovat". Horší je to ale se silniční dopravou, často jsou k vidění bohužel až i kilometrové zácpy a opatření tokijské radnice vůbec k řešení situace nenapomáhá.

Je velká škoda, že nemůžete při návštěvě Tokia vidět i interiéry císařského paláce, kam je vstup pro běžné smrtelníky bohužel přísně zapovězen, můžete se tedy procházet jen kolem něj a obdivovat tu čarokrásnou nádheru a přepych. Můžete ale navštívit některý z tokijských světoznámých parků, za zmínku stojí třeba Hibija Hibija, kde najdete i rozlehlý koncertní sál. Zajímavým místem k prohlédnutí je i svatyně Jasukuni. Více než dvě stě let stará svatyně oslavuje památku válečníků, kteří padli během válek za záchranu císařství.

A pokud Vás přepadne hlad a chcete se najíst za rozumnou cenu, zavítejte k večeru do Jokohamy, kde máte k dispozici tamní čínskou čtvrť s řadou cenově velmi příjemných restaurací. Severně od Tokia se rozléhá národní park Nikkó, kde najdete vskutku výjimečné vodopády nebo dokonce i sopky. Procházkou po tomto národním parku si určitě odpočinete od ruchu velkoměsta, kde hustota zalidnění dosahuje takřka šesti tisíc obyvatel na kilometr čtvereční. Že je to až neuvěřitelné? Dozajista. Ale rozhodně není důvod nenavštívit vlastně zřejmě nejupracovanější město světa, které skýtá hlavně evropským turistům nesčetná a exotická překvapení.

Booking.com