Egypt – pod hladinou Rudého moře

Korálové útesy v Rudém moři (Egypt)
Korálové útesy v Rudém moři (Egypt)

Suchá egyptská krajina se někomu může zdát jednotvárná a nezajímavá. O to pestřejší je však život, který se skrývá při egyptském pobřeží pod hladinou Rudého moře. Pojďte s námi objevovat svět korálů, sasanek a roztodivných vodních živočichů.

Potápění v Rudém moři je pro mnoho turistů velkým lákadlem. Není divu, krásnější potápěčskou destinaci budete hledat jen těžko. Toho si jsou dobře vědomi i místní podkinavci, kteří provozují na pobřeží množství potápěčských škol, center a půjčoven vybavení. Můžete si zaplatit intenzivní potápěčský výcvik, nebo se pod mořskou hladinu vydat jen na jeden ponor.

Korálové útesy v Rudém moři (Egypt)

Navzdory svému názvu je Rudé moře po většinu roku zářivě azurové, vysoká viditelnost je tedy zaručena. Teplota vody navíc prakticky neklesá pod 20 °C, potápění v Egyptě je tedy možné takřka celoročně. Pod hladinou moře na vás čeká více než 400 druhů korálů, rejnoci, medůzy, murény, obrovské mořské želvy, delfíni a především neuvěřitelné množství petrobarevných rybek. Více než 20 % z nich nenajdete nikde jinde na světě.

I když nebudete zrovna obdivovat krásy podmořského světa, nudit se v Egyptě rozhodně nebudete. Na pobřeží Rudého moře budete relaxovat na dlouhých písčitých plážích, kde jsou kromě lehátek a slunečníků k dispozici také četné možnosti sportovního vyžití. Navíc vás zde čeká ubytování v nejluxusnějších hotelech s bohatým all inclusive. Samozřejmostí jsou hotelové bazény, fitness a wellness centra, zábavné animační programy a někde i tenisové kurty či hřiště na minigolf.

Korálové útesy v Rudém moři (Egypt)

Severní část pobřeží Rudého moře je turisticky oblíbenější. Nachází se tu největší a nejznámější letoviska jako je Hurghada či Sharm el Sheikh. Toužíte-li po klidnější dovolené, vyrazte raději směrem na jih. I tady najdete turistické resorty, nebývají však tak přeplněné jako vyhlášená severní letoviska. Doporučit můžeme například dovolenou v Marsa Alam.

Booking.com