Kudy kam – Muang Sing

Muang Sing - vesnice horských kmenů (Laos)
Muang Sing - vesnice horských kmenů (Laos)

Malé městečko nedaleko čínských hranic je skvělým místem pro výlety po nádherném okolí. Obklopeno horskou džunglí a vesničkami horských kmenů je ideálním místem pro několikadenní návštěvu. Její kouzlo již cestovatelé objevili, takže jich sem přijíždí čím dál víc.

NOCLEH

Nabídka ubytování je široká, ceny jsou velmi nízké (přímo ve vesnici double za cca 2$), kvalita průměrná. V hotelech jsou moskytiéry, lepší je však použít vlastní. Elektřina jde jen večer, podobně jako v Luang Nam Tha. V městečku není banka, peníze si raději vyměňte předem.
Adima GH – 5$ (double, větrák, moskytiéra, koupelna společná pro 2 pokoje), velmi pěkný. GH je na samotě v přírodě cca 8km od města, pokoje jsou ve srubech v zahradě, je tady vcelku slušná restaurace a docela dobře vaří. Doprava tuk-tukem 2000K/os.

Muang Sing - vesnice horských kmenů (Laos)

DOPRAVA

Městská doprava

Tuk-tuk z Muang Singu do GH Adima 2000K/osobu.
Půjčení kola: 4000K – 5000K.

Meziměstská doprava

Muang Sing je sice kousek od hranice s Čínou, ale přechod je pouze pro místní.
Autobusy a minibusy:
Luang Nam Tha: 2h, 10.000K (náklaďák), jede jich několik denně. Pokud chcete pokračovat z Luang Nam Tha někam dál musíte vyrazit hned rán, jinak tam budete muset přenocovat.
Xieng Kok: 4h, 15.000K. Odtud se lze dostat na speed boatu do Huay Xai.

Muang Sing - vesnice horských kmenů (Laos)

ATRAKCE

Hlavní atrakcí v Muang Singu je příroda a horské kmeny. Ženy horských kmenů nabízejí své výrobky na tržnicích ve vesnici, zvláště cizincům a dosti neodbytně. Po okolí se můžete vydat sami pěšky nebo vyrazit na vypůjčeném kole. Čínská hranice: výlet je poměrně snadný a krátký, vede pěknou krajinou, cca 10 km. Horské kmeny: treky organizuje mnoho místních agentur, do blízkých vesnic se můžete ale vydat i sami.

Booking.com