Makarská riviéra je oblíbenou dovolenkovou destinací

Makarská (Chorvatsko)
Makarská (Chorvatsko)

Jednoznačnou volbou číslo jedna pro většinu turistů přijíždějících do Chorvatska bude i letos Makarská riviéra. Jde o název zastřešující zhruba šedesát kilometrů dlouhý pás turistických letovisek táhnoucí se podél nejjižnějšího cípu Chorvatska, doslova ideální řešení dovolené pro většinu Čechů. Těch se do Chorvatska již tradičně autem vydávají každý rok statisíce a v Chorvatsku si připadají tak trochu jako doma.

Důvody, proč se sem vracet

Makarská riviéra je synonymum pro poklidný život středomořské oblasti, kterou máme u nás v Česku tolik rádi. Čas jako by zde plynul tak nějak poklidněji a sluneční svit spolu s mořskými vlnami dokážou odplavit veškerý stres a napětí, které si přivážíme z domovů. Není tedy divu, že se nám uprostřed středomořské vegetace, tradiční gastronomie a typické hudby, která se rozezní vždy kvečeru, mimořádně líbí. 

TIP Máte pocit, že v létě je v Chorvatsku strašně moc turistů? Vydejte se do Chorvatska v zimě, třeba na Silvestra. V této fotogalerii si můžete prohlédnout fotky Makarské z období Nového roku. Minimum turistů, jen místní v kavárnách a okolo dálnice sníh, takže se můžete koulovat. Kdo z vás to v Chorvatsku zažil:-)

Až si budete vybírat místo, kde se v Chorvatsku usadíte, zvolte právě některé z letovisek na Makarské riviéře. Pokud se obáváte, že zde bude příliš  mnoho turistů, pak vězte,  že stále se dají najít lokality, které návštěvníci zatím neobjevili. Většina jich totiž samozřejmě míří poblíž velkých měst, jakými jsou třeba Dubrovník, Brela nebo Split, čímž se vám otvírá příležitost objevit méně známá městečka a vesnice, de se setkáte s velmi příjemnými vstřícnými lidmi.

Historie, kam se podíváš

Není to však jenom idylická pohádková atmosféra Jadranu, která slouží jako turistický magnet. Jestli je něco, co sem turisty láká možná ještě víc, pak je to zdejší bohatá historie. První osídlení této oblasti se datuje již do starověku, později tudy prošly celé národy (Římané, Benátčané, Turci) a ti všichni po sobě samozřejmě zanechali nejrůznější stopy, ať už v podobě jednotlivých staveb nebo třeba celých měst. Objevovat památky na pradávné obyvatele můžete při návštěvě Makarské takřka donekonečna!

Booking.com