Dovolená na Maledivách

Dovolená na Maledivách
Dovolená na Maledivách

Téměř každý to zná. Období ve kterém právě žijeme by se dalo nazvat doba hektická. Člověk je neustále v jenom kole, povinnosti, práce-škola, rodina a koníčky. Když si člověk najde chvilku klidu, už mu zvoní telefon. Stres a spěch jsou našimi nechtěnými kamarády. Jenže to se dlouhodobě projevuje na našem zdraví.

Nepracuj!

Odborníci radí alespoň dvakrát do roka vyrazit na dovolenou. S sebou si určitě neberte služební notebooky a telefony. I když je to pro některé náročnější, vždy byste měli práci na několik dní zcela vypustit z hlavy. Vaše tělo i mozek také potřebují zregenerovat. Ideální destinací na letní nebo zimní dovolenou se zdají Maledivy. Jíž se nejedná o letovisko kam létají jen ti nejbohatší. Letět tam můžete jak v zimě tak i v létě.

Bez mobilu

Chytrý mobilní telefon se stal našim nejlepším přítelem. Facebook, instagram nebo jen brouzdání po netu nám bere stále více našeho času. Objevují se i první případy diagnostikování závislosti na mobilu. Zkuste, nejen na dovolené, svůj telefon občas odložit a nevěnovat mu pozornost. Místo toho je lepší povídat s s člověkem na živo. Pořádně se kolem sebe rozhlédnou a novinky nehledat jen na obrazovce mobilního telefonu. Ocení to nejen Vaše oči, ale i Vaši blízcí.

Co dělat na dovolené

Zkuste si na dovolené vyzkoušet dávno zapomenuté odpočinkové činnosti jako četba knih nebo časopisů. Také hraní karetních her s Vašimi blízkými nebo luštění křížovek může být překvapivě zábavné. Po večerech může být velmi inspirativní čtení erotického blogu. Fotka z krásného místa na následné vystavení na Facebooku nebo Instagramu by nemělo být to hlavní co si dovezete z dovolené. Důležité je opravdové objevování něčeho nového a zasloužený odpočinek.

Nepohodlí

Dovedete si ještě představit trávit dovolenou někde kde neteče teplá voda? Bez internetu a splachovacího záchodu? I takové zážitky mohou být pro moderního člověka prospěšné. Minimálně v tom, aby si uvědomil v jakém luxusu žijeme. Tato dob přináší mnoho dobrého ale musíme se s tím naučit pracovat.

 
Booking.com