3 tipy, jak ušetřit peníze při cestování

Ušetřete při cestování
Ušetřete při cestování

Finanční úspora je vždycky příjemné téma, a když na cestách zůstane v peněžence pár eur navíc na suvenýry nebo ještě jednu porci gastronomických specialit regionu, kam jste se vydali na návštěvu, určitě to potěší celou rodinu. Věděli jste, že při zahraniční dovolené můžete i významně ušetřit? A dokonce ještě dřív, než se na ně vůbec vydáte. Začíná to u letenek a sjednávání cestovního pojištění, končí u knižních průvodců, díky nimž se v žádné situaci neztratíte a také samotných platbách v zahraničí, protože kartu budete určitě používat hodně často…

Počíhejte si na letenky, jejichž cena vás ohromí

Za jedno odpoledne můžete být na druhé polokouli, to vše bezpečně, pohodlně a s krásným výhledem. Nemluvíme o kouzelné vzducholodi, ale letecké dopravě, která v poslední generaci zaznamenala obrovský rozmach a rostoucí počet různých destinací. Samostatnou kapitolou jsou pak low cost letecké firmy, které z cestování letadlem udělali masový dopravní prostředek. Díky pestrosti nabídek můžete ušetřit zajímavé peníze, protože nejlevnější letenky často čekají trochu ve stínu pozornosti cestovatelů – důležité je kliknout v pravý čas na správný odkaz. Když nakoupíte v ideální moment, tak můžete ušetřit i polovinu ceny, takže letecká doprava může být zajímavým dobrodružstvím ještě, než poprvé usednete do sedadla a zapnete si bezpečnostní pás.

A letenkami to rozhodně nekončí, protože i příjemné ubytování si lze zajistit za výhodnější cenu, stačí využívat akcí na rezervačních stránkách, které mohou celkovou cenovku poslat výrazně směrem dolů a postačí jen pár kliknutí. Když si vyřídíte letenky a ubytování sami, budete mít nejen dobrý pocit z kvalitně odvedené práce, ale také ušetříte peníze, které byste jinak poslali na účet cestovní kanceláři.

Nezapomínejte na cestovní pojištění, je opravdu důležité…

Každý racionálně uvažující člověk si jej sjedná, ať už cestuje do Německa, Polska či na Slovensko nebo do nějaké exotické destinace. Cestovní pojištění pro celou rodinu se dá zajistit v kompletních balíčcích za zvýhodněnou cenu, pokud nehodláte provozovat extrémní sporty, pak vyjde vaši kapsu klidně jen na pár korun denně. Při sjednání přes internet totiž standardně pojišťovny nabízejí slevu, další velkou výhodou je, že stvrdit smlouvu online podpisem a současně odeslat platbu z internetového bankovnictví můžete klidně i pár minut před odjezdem nebo ještě v kavárně cestou na letiště. Zkrátka, jak budete potřebovat, potvrzení na mail přiletí ještě dřív, než si sednete do letadla. Nechte si nezávazně porovnat nabídky a vyberte si tu, která vám přijde nezajímavější!

Kryta budou všechna rizika, ať už převoz do Čech v sanitce, ošetření zlomenin, náklady na lékaře nebo hospitalizaci – vše v jednom balíčku a za zajímavou cenu. Ke sjednání stačí i malá porce mobilních dat, takže pokud zrovna budete čekat na letišti, můžete tento důležitý krok udělat ještě před samotnou cestou aneb není třeba nic řešit dva týdny dopředu…

Twisto, to je kombinace pro cesty nejen po Evropě

Mít u sebe Twisto kartu na cestách, to se rozhodně vyplatí! Platit s ní přes internet je jedna věc, už za pár minut můžete mít jízdenku na Leo Express nebo využít zajímavé slevy na portálu Travel King. Vždyť cestování vyžaduje především pevné a pohodlné boty, ale také knižního průvodce, že? Platit v zahraničí ještě nikdy nebylo snadnější, Twisto má stovky tisíc spokojených uživatelů. Obliba stále roste, protože když si někdo vezme na starosti veškeré vaše platby v zahraničí a postará se o nejzajímavější měnové kurzy, bude to skvělý přítel na každou dovolenou, že? Pak už jen stačí se s rodinou rozhodnout, kam vyrazíte tentokrát. Za hranice všedních dnů to bude určitě, ale preferujete spíš italskou riviéru, egyptské pyramidy nebo dálný Orient?

Booking.com