Druhý ročník Mistrovství ČR v Autostopu

Druhý ročník Mistrovství ČR v Autostopu
Druhý ročník Mistrovství ČR v Autostopu

V pondělí 15.6.2015 v 8.00 startuje druhý ročník Mistrovství ČR v autostopu. Start se uskuteční u CK JEDU.cz v Praze na Letné a předpokládaný návrat je od neděle 21. 6. do cca středy 24.6.2015.

Účastníci

12 dvoučlenných smíšených posádek, minimální věk je 18 let. Nutná je dobrá znalost angličtiny + schopnost upravovat a vkládat text s fotkami přes telefon na internet. Důležité jsou i stopařské a cestovatelské zkušenosti + odolnost zvládat složité situace. Vybavení: jeden “chytrý” mobilní telefon a tablet nebo dva telefony (jeden s roomingem).

Startovné

2000 Kč za dvojici. Ze startovného budou uhrazeny náklady na trička s motivem závodu (3 kusy na cestu do Atén a 3 nová na cestu zpět), kšiltovka, nocleh v hostelu v Aténách a letáky + vizitky závodníků pro řidiče. Startovné je po 30. 4. 2015 nevratné.

Trasa

Praha – Atény a zpět s tím, že při cestě tam musí závodníci projet i Rumunskem a Bulharskem nebo při cestě zpět musí projet Albánií popřípadě trajektem z Řecka do Brindisi či Bari v Itálii a dále do Prahy.

Druhý ročník Mistrovství ČR v Autostopu

Podmínky

Celou cestu musí účastníci ujet výhradně stopem. Mohou stopovat všechny dopravní prostředky a to klasicky s palcem nahoru u silnice nebo i oslovováním řidičů např. na benzínových pumpách. Za jízdu nesmí nic platit a nesmí využít odvozu svých známých. Použití MHD je možné do výše 20 EURO/dvojice/celá cesta. Mohou uhradit i trajekt, cena je cca 40-50 euro/osoba.

Průběh závodu

Účastníci pojedou co nejrychleji do Atén a zpět s tím, že při cestě tam či zpět budou mít povinnost splnit 5 úkolů, které budou zveřejněny nejpozději 30. 4. 2015.

Máte tip na nějaký zajímavý, ale reálný úkol? Pošlete nám váš nápad na autostop@jedu.cz

Toto byly úkoly v roce 2014.:
– vykoupat se v moři
– vyfotit se před prvoligovým stadionem
– vylézt na kopec s min. převýšením 150 m
– vyfotit se před hradem či zámkem a zjistit jeho historii
– seznámit se se starostou nějaké obce na trase a získat jeho vizitku + společnou fotku.

Nesplnění některého z úkolů znamená ztrátu 2 bodů za každý nesplněný úkol.

Dále budou závodníci muset při cestě tam i cestě zpět udělat jednu povinnou 9 hodin dlouhou přestávku na spaní. Pro přestávku je možné využít i pobyt na trajektu. Čerpání této povinné přestávky musí být oznámeno předem pomocí SMS. Po dojezdu do Atén zde stráví přesně 24 hodin a budou opět vypuštěni na cestu domů. Organizátor zajistí ubytování v hostelu. Po celou dobu budou posádky online sledovány GPS lokátorem s tím, že jejich poloha, fotky a cestovatelské zážitky budou průběžně zveřejňovány na stránkách JEDU.cz a veřejnost bude moci pro jednotlivé posádky hlasovat.

Druhý ročník Mistrovství ČR v Autostopu

Hodnocení se skládá z těchto kritérií

Rychlost: první posádka, která dorazí do Prahy dostane 10 bodů, druhá 9, třetí 8, atd.
Hlasování veřejnosti: posádka s největším počtem hlasů dostane 10 bodů, druhá 9, atd.
Dodatečné body: každý člen z poroty (5 osob) bude mít ještě jeden dodatečný bod, který bude moci přidělit posádce za nějaký výjimečný počin či fair play atd.

Hlasování veřejnosti

Hlasování bude probíhat formou dárcovské SMS, která bude stát 30 Kč a jejíž výtěžek ve výši 27 Kč bude použit na organizaci zahraniční cesty pro konkrétní skupinu zdravotně hendikepovaných nebo pobyt u more pro děti z dětského domova. Příjemce pomoci představíme nejpozději 30. 4. 2015.

Ceny

Prvních 5 soutěžních týmu si rozdělí věcné ceny a letenky v celkové výši 100.000 Kč.

Harmonogram

Příjem přihlášek do 10. 3. 2015. Registrovat se můžete na www.jedu.cz/stop

Předběžný výběr 12 závodních dvojic 15. 3. 2015.
První seznamovací setkání všech účastníků v Praze v pondělí 30. 3. 2015. Ke skupině 12 dvojic se připojí i dvě dvojice z ročníku 2014 (jedna z vítězek Gábina či Petra s partnerem a Anička s Honzou, kteří si zajistili účast činem fair play). Po 1. schůzce zůstanou dvě dvojice v roli náhradníků. V minulém ročníku odpadly dva týmy, takže I náhradníci mají šanci, že pojedou závod. CK JEDU.cz jako organizátor si vyhrazuje právo kdykoliv změnit nominaci s tím, že případným odmítnutým účastníků vrátí startovné v plné výši.

Druhá technická schůzka, kde proběhne školení ohledně vkládaní příspěvků a fotografií, proběhne v pátek 24. 4. odpoledne.

Definitivní stanovení účastníků a tisk všech letáků a vizitek 1. 6. 2015.

Start v pondělí 15. 6. 2015 v 8.00 od CK JEDU.cz na pražské Letné.

Booking.com