Na cestách využijete řadu světových jazyků

Učte se cizí jazyk čtením knih
Učte se cizí jazyk čtením knih

Kolik jazyků znáš, tolikrát jsi člověkem – to se dá vlastně říci i o zemích, které důkladně poznáte při cestování. Domluvit se cizí řečí je výhodné nejen tehdy, když si hledáme dobré zaměstnání, chceme prorazit s podnikatelským plánem na zahraniční trhy nebo bychom měli rádi přátele i za hranicemi. Čeština bohužel není světový jazyk, ale má to i své výhody. Alespoň se máme co učit a objevovat, klidně každý den! Když se vydáte na dovolenou mimo ČR, určitě máte radost, když například obsluhu v restauraci poctíte její mateřštinou.

Rozšiřovat slovní zásobu můžete i nenáročnou četbou

Zahraniční knihy jsou v našich domovech k vidění zatím jen zřídka, není to přeci jen škoda? Přitom je tolik možností, jak si rozšířit obzory, což se pak hodí nejen na cestách. Anglická beletrie, kterou reprezentuje třeba právě Harry Potter, je pro deštivé podzimní odpoledne doslova jako stvořená. Historické romány, detektivky, v nichž právě Velká Británie hraje dominantní úlohu, westerny a příběhy z obou světových válek, stačí jen naznačit! Nechybí ani komiksy nebo příběhy týkající se anglických legend, při nichž poznáte anglosaskou kulturu hodně zblízka…

I když je prodej knih na poměrně slušné úrovni, zapomínáme na ty cizojazyčné. K výuce jazyků přitom neslouží jen učebnice, naopak – když využijete zahraniční odborné knihy v kombinaci s nějakým čtivým příběhem, budete se učit rychleji a mít ze sebe i lepší pocit. Když se pak naprosto bravurně domluvíte i za hranicemi, začnete mít ze sebe velkou radost, že? Cesta je to sice, pravda, trochu delší, ale může být zábavná a plná objevování, nakonec, naše duše prahne po novinkách, které jsou plné barev a úsměvů. Číst si můžete v angličtině opravdu o čemkoliv, umění ve všech svých podobách počínaje, náboženstvím, životopisy nebo knihami pro mládež konče. Skvělé možnosti se nabízí i pro milovníky sportu nebo poezie.

Booking.com