Užijte si celý svět v rámci jedné velké zahrady aneb Minimundus

Zábavní park Minimundus v Klagenfurtu (Rakousko)
Zábavní park Minimundus v Klagenfurtu (Rakousko)

Co je malé, to je hezké, chtělo by se říci. Toto okřídlené úsloví platí na slavné rakouské turistické lákadlo zcela beze zbytku. Minimundus zná určitě každý, a to možná nejen podle názvu. Procestovat tu můžete, samozřejmě ve trochu zmenšeném provedení, prakticky celou Evropu, a i pár zámořských destinací. A to prakticky nemusíte opustit Klagenfurt! Hlavní důraz je kladen na památky německy mluvících zemí, ale uvidíme tu i naši Staroměstskou radnici v Praze. Poprvé byl otevřen již v roce 1958, najdete tu stavby z takřka padesáti států světa, takže rozhodně bude co obdivovat…

Start amerického raketoplánu nebo jízda malým vláčkem?

Vybrat si můžete z celé řady atrakcí, jednou z těch, která nadchne hlavně kluky, mládence a pány, je start amerického raketoplánu na mysu Canaveral, který doprovází silná kouřová clona a pořádný hluk, prostě tak trošku jako v reálu. Ročně sem zavítá více než čtvrt milionu návštěvníků a tohle je jen jedna z mnoha možností, co navštívit. Všechny modely jsou tu vyhotoveny v měřítku 1:25, nechybí například různé sakrální stavby – chrám svatého Petra v Římě a Tádž Mahal v Indii, stejně tak náš zmíněný pražský skvost, ale také rakouský zámek Ort. Zapomínat nesmíme ani na malebný německý zámek Neuschwanstein nebo Abú Simbel v Egyptě. A v neposlední řadě, moderní architekturu zastupuje CN Tower v Torontu.

Výčet však ještě rozhodně nekončí, zábavní park Minimundus nabízí mnohem více. Fontánky s vodou a všudypřítomná zeleň jen hezky dokumentují malebnost celého místa, pro rodiny s dětmi je to ideální návštěva ve formátu „Škola hrou“. Blízkost jezera Wörthersee nabídne i svěží vzduch, možná se sem můžete pak zajet i vykoupat? Pokud se zajímáte o ceny vstupného, rozhodně nejsou tak vysoké, jak by možná mohly být. Dospělí zaplatí 14 eur, děti mezi 6 a 15 roky mají vstup za osm eur. Mladší pěti let mají vstup zdarma a samozřejmě se u vchodu dá domluvit i zvýhodněné rodinné vstupné, nakonec jako v každé ZOO nebo zábavním parku. A v neposlední řadě, pejsek nevadí!

Technické modely rozhodně nechybí, takže kam ještě vyrazit?

Minimundus nabídne i bruselské Atomium nebo unikátní katedrálu Sagrada Familia, která má originál v Barceloně. Celkem tu na vás čeká více než 150 modelů, takže jedno odpoledne možná někomu stačit nebude. Otevřeno je po celý rok, obvykle mezi devátou ráno a šestou večer, v létě samozřejmě počítejte s delší, v zimě s kratší otevírací dobou. Nakonec, buddhistická stavba Kumbum, Modrá mešita v Istanbulu, palác Vecchio ve Florencii, i to je trojlístek, co upoutá pozornost nejen u milovníků světové architektury.

Pokud si chcete Minimundus prohlédnout na více fotografiích, navštivte náš příspěvek "Minimundus je skutečný svět v miniaturním provedení".

Booking.com