Satelitní snímky a mapy

Satelitní snímky a mapy
Satelitní snímky a mapy

Asi každý se rád podívá na obrázky z míst, kde cestoval a nebo kam se teprve chystá. Na internetu jsou pro zvědavce milióny fotek z různých míst, ale zkuste se na svá oblíbená místa podívat z výšky. V tomto článku vám přinášíme doporučení na dvě bezplatné služby, které vám umožní prohlížet si svět z výšky satelitu. Třetí službou je bezplatný plánovač cest, který vás může ušetřit od bloudění.

Google Earth

Google nepřestává překvapovat své uživatele a investory novými nabídkami svých služeb. K velmi povedeným projektům patří prográmek Google Earth, který vám umožní mrknout se na jakékoliv místo na planetě. Program si přes internet načítá satelitní snímky, které se následně zobrazují na vašem monitoru. Velmi jednoduchým ovládáním můžete „šmejdit“ po celé planetě. Instalace a ovládání je bezproblémové, vhodné je rychlejší připojení k internetu. Jediné co se dá programu vytknout, je rozlišení snímků. Některé oblasti si můžete prohlédnout ve velkém detailu, ale jiné nejsou tak podrobné.

Satelitní snímky a mapy

Na snímku vidíte centrum tureckého Istanbulu a chrám Aya Sofia, pohled ze země a pohled ze satelitu.

Program si můžete bezplatně stáhnout na adrese http://www.stahuj.cz/internet_a_site/ostatni/google-earth/

Mapy.cz

Chcete-li se pořádně podívat na Českou republiku, tak zkuste navštívit stránku http://www.mapy.cz. Na rozdíl od Google nemusíte nic instalovat. Vyhledávání a prohlížení probíhá prostřednictvím internetového prohlížeče. Satelitní snímky jsou zde ve větším rozlišení než u Google, ale můžete brouzdat jen po České kotlině.

Satelitní snímky a mapy

Routeplanner

Do třetice se pojďme podívat na stránky našeho největší výrobce aut. Na webu Škoda Auto http://www.skoda-auto.com/cze/ si kromě auta, které je pro cestování také důležité, můžete najít službu pro plánování cest. Aplikaci Routeplanner najdete v záložce Služby. Zadáte Odkud – kam, spotřebu, cenu pohonných hmot a čas odjezdu. Aplikace vám na monitor vypíše trasu cesty. Na obrázku vidíte navrženou trasu z Kroměříže do Istanbulu a kromě mapky si můžete vytisknout i podrobný itinerář cesty.

Satelitní snímky a mapy

Booking.com