Největší palmový háj v Evropě najdete ve Španělsku

Palmy v Elche (Valencijské autonomní společenství - Španělsko)
Palmy v Elche (Valencijské autonomní společenství - Španělsko)

V jihovýchodní části Pyrenejského poloostrova leží město Elche. Místní palmový háj je díky své rozloze a historii světovým unikátem zařazeným na seznam UNESCO. Rozkládá se na ploše 500 hektarů a tvoří ho více než 200 tisíc palem.

Archeologické nálezy dokládají, že palmový les rostl v těchto místech od nepaměti. V 10. století zde Maurové pro zemědělské účely vysadili plantáže palmy datlové s důmyslným zavlažovacím systémem, který dodnes funguje.

Ve městě jsou dnes desítky palmových sadů neboli huertos. Některé patří soukromým osobám, některé slouží jako městské parky.

V nejznámějším a hojně navštěvovaném Huerto del Cura rostou kromě palem také citronovníky, pomerančovníky, granátovníky, olivovníky, černé bambusy a mnoho druhů kaktusů. Potkáte tady pávy, kachny a želvy. K největším zajímavostem této botanické zahrady patří palma, z jejíhož kmene vyrůstá sedm dalších. Oblíbila si ji císařovna Sisi a od té doby tuto raritu nazývají Palma císařská.

V Elche můžete navštívit také archeologické muzeum v hradě Altamira, paleontologické muzeum, arabské lázně z 12. století nebo baziliku svaté Marie s vyhlídkovou věží.

Všechny důležité informace o zajímavých místech ve městě a jeho okolí, otevíracích hodinách a cenách vstupného získáte v infocentru na adrese Placa del Parc 3. Elche je pěkným místem, kam se můžete vypravit, pokud trávíte dovolenou v Alicante.

Booking.com