Belize - Ubytování a doprava

Pobřeží v Belize
Pobřeží v Belize

Belize je ve srovnání ze sousedním Mexikem či Guatemalou dražší, a tak i za ubytování si zde musíte připlatit, i když služby jsou výrazně horší. S dopravou je to podobné..

UBYTOVÁNÍ V BELIZE

V Belize City není příliš velká konkurence hotelů a tak si nemůžete příliš vybírat. Pokud vás zajímají hotely levné, ale přitom relativně slušné a bezpečné je výběr ještě menší. My jsme se při hledání laciného ubytování vydali na ulici North Front St., kde podle LP měly být tři levnější hotely vedle sebe. Bohužel jeden byl zavřený zřejmě již delší dobu a po druhém zbyly jen základy. Třetí hotel byl naštěstí otevřen. Belize City: North Front Street Guest House - cena dvoulůžkového pokoje je 28BZ$ (14$), ale úroveň ubytování je hodně nízká. Byl to vlastně asi ten nejhorší hotel, ve kterém jsme na naší cestě Střední Amerikou spali. Sociální zařízení je v suterénu, ale je celkem udržované.

Belize

DOPRAVA V BELIZE

Ačkoliv je Belize bývalou Britskou kolonií, jezdí se tady vpravo. Většina cest není asfaltová, což samo o sobě naznačuje, že infrastruktura země není příliš dobrá. Železnice tady není. Cestovat do odlehlých oblasti je obtížné a někdy i nákladné.

Autobusem v Belize

Nejčastější dopravou jsou však autobusy, většinou se používají vyřazené staré americké školní autobusy. Hlavní trasa spojuje Belize City s Corozalem a Benque Viejo del Carmen. Pozor na krádeže nebo vykrádání zavazadel. Většina autobusových společností má každá své vlastní stanoviště. Příklady cen: Belize City – Orange Walk: 94km, 2h, cca 7BZ$ Belize City – Corozal: 155km, 3h, cca 9BZ$ Belize City – Dangriga: 170km, 3-4h, cca 11BZ$ Belize City – Punta Gorda: 339km, 8h, 23BZ$.

Belize

Lodí v Belize

Rychlé a časté spojení na ostrovy zajišťují nevelké motorové loďky. Nejčastější spojení je z Belize City na Caye Chapel, Caye Caulker a Ambergris Caye. Příklady cen: Belize City – Caye Caulker 15BZ$ (pokud se zároveň koupí i zpáteční, tak je prý o 5BZ$ levnější)

Letadlem v Belize

Na vnitrostátních linkách několik menších místních přepravců. V Belize City jsou dvě letiště mezinárodní Philip SW Goldson International Airport a lokální Municipal Airport, odkud jsou místní lety levnější. Malá letiště mají některá města a ostrovy. Většina spojů je provozována okružními lety na trase Belize City - Caye Chapel - Caye Caulker - San Pedro - Corozal nebo Belize City – Dangriga – Placencia – Punta Gorda (tam i zpět). Je nutno rezervovat místa předem, protože se v některých místech se nepřistává, když nejsou pasažéři. Příklady cen: Belize City – San Pedro, Ambergris Caye 22$/39$ (jednosm./zpáteční), 20min, létá každou hodinu, na požádání zastaví na Caye Caulker a Caye Chapel (10min) Belize City – Corozal 52$/69$, Dangriga 28$/41$, Punta Gorda 66$/77$, Placencia 51$/61$

Belize
Booking.com