Capo Vaticano: Krásy Kalábrie odhaleny

Capo Vaticano (Kalábrie - Itálie)
Capo Vaticano (Kalábrie - Itálie)

V srdci jižní Itálie, v Kalábrii, na pobřeží Tyrhénského moře, leží skrytý klenot - Capo Vaticano. Tento útes, pokrytý borovými lesy a s výhledem na Liparské ostrovy, je považován za jednu z nejkrásnějších lokalit na světě.

Přírodní krása

Capo Vaticano je přírodní ráj pro milovníky slunce, moře a přírody. Představte si útesy, které se vypínají vysoko nad křišťálově čisté moře, písečné pláže a výhled na ostrovy, které se vznášejí na obzoru jako miráž.

Zdejší dramatická krajina se skládá z masivního útesu, který vytváří pozoruhodný kontrast s jasně modrým mořem pod ním. Skalisko je tak strmé, že padá přímo dolů do moře, ale je pokrytý zelení a květinami, které vytvářejí nádhernou barevnou paletu.

Jedna z nejvíce fascinujících vlastností Capo Vaticano jsou jeho podmořské jeskyně a korálové útesy, které jsou domovem pro různé druhy mořského života. Potápěči i vyznavači šnorchlování zde budou mít možnost pozorovat širokou škálu barevných ryb, krabů, mušlí a dalších obyvatel mořských hlubin.

Pláže a výlety

Jednou z hlavních atrakcí Capo Vaticano jsou jeho nádherné pláže. Nejznámější z nich jsou Grotticelle, Praia i Focu a Formicoli. Tyto pláže jsou ideální pro šnorchlování, potápění a koupání. Díky svému klidnému prostředí a krásnému okolí jsou tyto pláže ideálním místem pro relaxaci a odpočinek.

Kromě toho, Capo Vaticano nabízí také mnoho možností pro výlety po okolí. Můžete se například vydat na prohlídku útesů lodí, kde budete mít možnost obdivovat nádherné scenérie z moře. Tato prohlídka vám také umožní prozkoumat skryté jeskyně a korálové útesy, které se nacházejí pod hladinou moře.

Prozkoumejte okolí Capo Vaticano

Capo Vaticano je také vynikajícím výchozím bodem pro objevování dalších měst a míst v Kalábrii.

Tropea: Toto malebné městečko na útesu je známé svými historickými budovami, úzkými uličkami a nádhernou pláží. Procházka po starém městě a návštěva katedrály Santa Maria dell'Isola je zážitek, který byste si neměli nechat ujít.

Scilla: Nacházející se na Tyrhénském moři, Scilla je další kalabrijský poklad. Malebné městečko s pevností na vrcholu kopce a rybářskou vesnicí Chianalea nabízí nádherné výhledy a útulné restaurace.

Reggio di Calabria: Toto velké město na špičce italské boty je největším a nejstarším městem v Kalábrii. Nabízí řadu historických památek, jako je bronzový sochařský soubor Riace Bronzes v Národním archeologickém muzeu. Samotné město bylo významně poničeno zemětřesením a tak se mnoho starých budov nedochovalo.

Capo Vaticano a okolí nabízí nekonečné možnosti pro dobrodružství, objevování a relaxaci. Takže pokud hledáte autentickou italskou destinaci mimo vyšlapané turistické stezky, Capo Vaticano a jeho okolí jsou místem, které byste měli zařadit.

Booking.com