Fotogalerie Gallipoli

Gallipoli (Turecko)
Gallipoli (Turecko)

Turecký poloostrov Gallipoli je známý hlavně díky své válečné historii. Právě odsud totiž osmanští Turci uskutečňovali své invaze na Balkán a právě zde také došlo k neúspěšnému britskému výsadku za První světové války, který přinesl smrt půl milionu mužů na obou stranách bojiště. Turky tehdy, jen tak pro zajímavost, vedl Mustafa Kemal, známější spíše pod svým pseudonymem Atatürk (Otec Turků), který se stal zakladatelem moderního Turecka.

Válečné hrůzy z Gallipoli můžeme ostatně vidět i na filmovém plátně, ve stejnojmenném filmu Gallipoli z roku 1981 si zahrál pod taktovkou režiséra Petera Weira i Mel Gibson.

Poloostrov Gallipoli byl v nedávné minulosti vyhlášen za turecký národní historický park, právě kvůli válečným událostem. Pro turisty, kteří hledají spíše klidné lokality, kde mohou rozjímat a nerušeně odpočívat, je toto místo naprosto ideální. Gallipoli totiž dostalo jméno složené ze dvou řeckých výrazů. Kalli, což znamená krásné a polis, což je název pro město. Jen nebýt té osudové bitvy…

Gallipoli (Turecko)
Gallipoli (Turecko)
Gallipoli (Turecko)
Gallipoli (Turecko)
Booking.com