Kempy ve Slovinsku

Kemp (Slovinsko)
Kemp (Slovinsko)

Ve Slovinsku jsme nocovali v kempech, kterých je tady poměrně dost. V každé části země bez problémů. Kempy byly na dobré či velmi dobré úrovni. Personál se domluví vcelku dobře anglicky. Otevřeny jsou většinou od dubna do září, event. října.

Kempy byly dobře vybavené, sociální zařízení čisté a udržované. Někdy byla k dispozici i kuchyňka a lednička. U kempu bývá často obchůdek se základními potravinami a potřebami, někdy je součástí i venkovní restaurace, kde se dá večer posedět u piva nebo džbánku vína.
Kempování ve volné přírodě je oficiálně zakázáno. Volné táboření v oblasti Triglavského národního parku je postihováno poměrně vysokými pokutami. V horách se lze ubytovat v poměrně dobré síti horských chat. Informace o kempech, horských chatách, ale i jiném typu ubytování najdete na www.slovenia.info.

Příklady cen:
Ceny se většinou počítají na osobu a k cenám se připočítává se daň a místní poplatky (taxy). Ceny se výrazně liší podle sezóny. Většinou bylo možné platit kartou.

Ptuj – Ptuj Therm Spa: Přenocování (18:00-09:00) cena za plac a dvě osoby je od 32 EUR. Auto a stan se zvlášť neplatí. Kemp u termálních lázní, trochu drahý. Kemp je na velmi slušné úrovni, čistý udržovaný, v 7:30 ráno přijíždí pekař. Platit lze kartou. Kemp je dobře značený, sledujte ukazatele Therm Park. www.terme-ptuj.si

Postojna – kemp Pivka jama: od 10 EUR za osobu a v prázdninové sezóně 12 EUR za osobu, kemp má dobré hodnocení a podrobnosti se můžete dozvědět na Avtokampi.si.

Kemp (Slovinsko)

Piran – Kemp Strunjan: od 7,5 EUR za osobu a v prázdninové sezóně 10 EUR za osobu. Kousek od hlavní cesty před komplexem Salinera, vlevo od cesty. Kemp v Piran je malý, nemá moc místa na stany, jsou tady hlavně chatky. Více na Avtokampi.si.

Bohinj – Kemp Danica: ceny od 8,5 EUR za osobu, ale cena je proměnlivá dle sezóny, více na webu kempu. Auto a stan se zvlášť neplatí. Moc pěkný, útulný kemp nedaleko jezera Bohinj, překvapivě levný vzhledem k lokalitě.

Kemp (Slovinsko)

Bled – Kemp Bled: ceny od 9,4 do 13,4 EUR del sezóny … více na webu. Velký kemp u Bledského jezera. Velmi slušně udržovaný, pěkné nové toalety. Patří k těm dražším. Lze platit kartou. www.camping-bled.com

Booking.com