Ludwigsburg - poklidné město u Stuttgartu

Ludwigsburg (Německo)
Ludwigsburg (Německo)

Město Ludwigsburg, které se nachází asi dvanáct kilometrů od Stuttgartu (v němž nezapomeňte navštívit Muzeum Porsche), má v současnosti takřka devadesát tisíc obyvatel. Historie osídlení tu sahá až do doby kamenné, ale moderní epocha spojená s rozmachem Ludwigsburgu je spojená se začátkem osmnáctého století. Tehdy (konkrétně mezi lety 1704 a 1733) zde totiž vyrostl jeden z největších barokních zámků na území dnešního Německa – palác Ludwigsburg, který dal postavit vévoda Eberhard Ludwig von Württemberg. O jeho proslulosti vypovídá i to, že byl po mnoho let i královským sídlem. Je to vlastně jednoduché, württemberským panovníkům zkrátka a dobře vyhovoval mnohem více, než nedaleký Stuttgart. Zdejší atmosféra je totiž doslova prosycená venkovským klidem a útulností, což ocenila nejedna korunovaná hlava.

Ludwigsburg (Německo)

Místní rozkvetlé zahrady dají zapomenout od každodenního pracovního shonu i dnes. Ideální místo třeba pro rodinný piknik nebo hravé odpoledne s dětmi. Pro ně tu ostatně pořádají v místní Pohádkové zahradě i nejrůznější pohádková představení (obvykle patrioticky v duchu bratří Grimmů). A navíc – nabízí se i možnost projet se na loďkách po umělém potůčku v zámeckém parku, takže děti se určitě nudit nebudou. Na místní Naučné stezce se mohou i něčemu užitečnému přiučit, tedy pokud se trochu zajímají i o přírodopis. Čeká je tu totiž poznávací test ptačího zpěvu. Kdyby ani tohle nestačilo, je připravena miniaturní železnice, po které jezdí dokonalá kopie historické lokomotivy. Samotný zámecký areál má celkem tři nádvoří, osmnáct budov a více než čtyři stovky různých pokojů. Prohlédnout si můžete i spoustu soch, z nichž některé jsou dokonce i z písku – a mají sloužit hlavně k pobavení těch nejmenších. V zámku se nachází i muzeum, ale to bude vzhledem k atrakcím spíše na okraji všeho dění.

Ludwigsburg (Německo)

Dodejme, že v Ludwigsburgu se nachází i terapeutické a termální lázně, které jsou v provozu takřka celé jedno století. K návštěvě lákají i Monrepos a Favorite, dva malé zámečky, které v minulosti obývala Württemberská královská rodina. Ludwigsburg je dnes již propojen s rostoucím Stuttgartem a můžete jej zvolit jako lacinější základnu pro návštěvu tohoto regionu. Jedno z možností ubytování je hotel NH Ludwigsburg, jehož recenzi najdete na našem webu.

Pokud jste milovníci hradů, tak v Německu se určitě nudit nebudete. Mezi nejkrásnější německé středověké stavby patří hrad Eltz, ale to budete muset vyrazit blíže Frankfurtu nad Mohanem.

Booking.com