Frankfurt je hesenskou metropolí

Frankfurt nad Mohanem (Německo)
Frankfurt nad Mohanem (Německo)

Výstavba ve Frankfurtu nad Mohanem připomene nejen středověkou slávu města, ale evokuje i současnou éru stavitelství v USA. Prostě od každého něco – Big Ebble, jak říkají rádi místní – je dnes největším centrem spolkové země Hesensko a žije zde na 700 tisíc obyvatel. Skutečná tepna německého průmyslu, rozprostírající se podél řeky Mohanu, je pátým největším německým městem. Žijí zde obyvatelé takřka všech zemí světa a většina z nich žije v domácnosti jednoho, tedy dnes hodně rozšířeným single stylem. A co zajímavého Frankfurt nabídne turistům?

Takřka dvě stě bank našlo ve Frankfurtu své sídlo…

Skutečně, ve Frankfurtu najdete centrum finančního evropského světa – téměř dvě stovky různých bank zde má své ústředí, zdejší burza nabízí netušené možnosti snad pro všechny ekonomické experty. Zajímavé je už místní nádraží, ale i více než půl druhé stovky metrů vysoké mrakodrapy. Letiště je třetí nejvytíženější na Starém kontinentu, ale rozhodně to neznamená, že všichni turisté městem jen projedou.

Frankfurt nabídne turistům více než třicítku divadel a takřka sto uměleckých galerií, muzeí je tu také celá řada. Goetheho rodný dům, to jistě mluví úplně za vše. Jeho jméno nese i sto let fungující městská univerzita, narodili se zde i pánové jako Messerschmitt, Nestlé nebo Zimmer. Každoročně se zde pořádá spoustu slavností, včetně Muzejní noci nebo jarní Dippemess. Skutečnou perlou Frankfurtu je Kaiserdom (Kostel svatého Bartoloměje), situovaný hned vedle Römerbergu v samém srdci historického města. Právě zde se volili němečtí králové a římští císařové, a to již od roku 1356, díky rozhodnutí Karla IV.

ZOO ve Frankfurtu dává útočiště stovkám živočišných druhů

Až pět tisíc zvířat žije v areálu obrovské frankfurtské ZOO, celkem zde najdeme na šest stovek zvířecích plemen. Nesmí chybět ani spoustu zeleně, právě v Palmgarten uvidíte takovou větší ZOO věnovanou tropické flóře, stálá expozice zahrnuje několik tisíc rostlinných druhů. Podívat se můžete na město i z pořádné výšky, stačí vyjít na Goetheovu vyhlídkovou věž nebo Europaturm, druhou nejvyšší německou stavbu.

Život se zde nezastavuje ani během nočních hodin, a to určitě neplatí jen pro zdejší „finanční centrum“ Starého kontinentu. Vždyť Frankfurt každoročně vyhledá přes dva miliony turistů, z nichž jen polovinu tvoří rodilí Němci. Projít si místní bleší nebo týdenní trhy je skutečný zážitek, dejte si s koncem léta oblíbený jablečný mošt s kapkou alkoholu a užijte si návštěvu města, které může směle konkurovat Mnichovu, Berlínu nebo třeba Manheimu, dalším historickým centrům dnešního německého státu.

Booking.com