Reisseck - základna pro vysokohorskou turistiku

Reisseck (Rakousko)
Reisseck (Rakousko)

Rakousko je země zaslíbená pro vyznavače aktivního cestování a jednou se zajímavých lokalit je Reisseck.  Ten se nachází nedaleko Klagenfurtu a je velmi vyhledávaným turistickým střediskem. Jedná se o malou obec v Korutanech, která byla založena „až“ v roce 1973, v současnosti má něco málo přes dva tisíce stálých obyvatel a žije vlastně hlavně z turistického ruchu. Nachází se v údolí řeky Möll, která se vlévá do slovinské „národní řeky“ Drávy.

Pro zajímavost – můžete zde navštívit například dvě místní vodní elektrárny (Kraftwerk Kolbnitz a Kraftwerk Rottau), návštěvníky tohoto kraje ale láká samozřejmě něco poněkud jiného…

Reisseck (Rakousko)

Součástí Reissecku je vesnička Kolbnitz, kde turisté najdou mimo jiné výborné sportovní zázemí (raftingové a jezdecké centrum, tenisové kurty, malé lyžařské sjezdovky a bazén). Právě z Kolbnitze jezdí lanová dráha, po které se turisté dopraví do místní horské stanice Kreuzeck, která se nachází 1211 metrů nad mořem a odtud se mohou dle vlastní libovůle vypravit na různé treky. Pokud je to málo, lanovka může jet i dále, a sice do nadmořské výše necelých dvou a půl kilometru.

Reisseck (Rakousko)

Západně od Kolbnitze se nachází Danielsberg, který byl osídlen už od mladší doby kamenné. Podle archeologických nálezů zde stál keltský posvátný háj a později zde Římané nechali vystavět chrám zasvěcený svým četným bohům. Přibližně v roce 313 zde byl také vystavěn raně křesťanský kostel, který zasvětila tehdejší církev proroku Danielovi.

Oblast se christianizovala opět hlavně v osmém století díky biskupovi Modestovi, nový kostel zde byl na místě původního vystavěn v roce 1172. Kostel se později rozšířil samozřejmě o modernější prvky, a sice v roce 1515 a 1750, kdy byla přestavěna kostelní věž. Pod kostelem se nyní nachází hotel, který slouží turistům už více než jedno celé století.


Chcete mít na tomto místě svůj inzerát? Staňte se sponzorem našeho článku! U tohoto článku si můžete na 1 rok zakoupit umístění vašeho vlastního odkazu - inzerátu sestávajícího se z titulku, odkazu a krátkého textu. Vložit inzerát.

Komentáře
Booking.com