Co vše zařídit při cestě na vlastní pěst?

Rodina v autě
Rodina v autě

Co vše zařídit při cestě na vlastní pěst?

Rozhodli jste se vyrazit na cestu za poznáním na vlastní pěst? Určitě je to skvělá volba, zvláště v případě, kdy chcete být svým pánem. Sami si tam můžete zorganizovat vše, co s vaším výletem souvisí. A to od itineráře, až po cestovní pojištění do zahraničí. Podívejme se společně na několik důležitých věcí, na které byste rozhodně neměli zapomínat.

Povolení vstupu do země

Je mnoho zemí, kam se bez problémů dostanete pouze s cestovním pasem, nebo dokonce i bez něho. Jsou ale i země, kde už to tak snadné není. Často je třeba žádat o vízum, nebo jiné povolení. Mnohdy jsou to země, u kterých sjednáváme cestovní pojištění mimo EU, kde už je třeba skutečně myslet na zařízení všech nezbytností ještě před naším odjezdem. Jedině tak nebudeme překvapeni na hranicích a následně nebudeme muset vyhledávat zahraniční konzuláty. Příkladem je třeba Bosna a Hercegovina, kde sice ke krátkodobému pobytu vízum nepotřebujete, ale k dlouhodobému již ano.

Cesta a ubytování

Rezervovat si letenku, lístek do autobusu, stejně jako například místo v hotelu nebo hostelu je dnes otázkou několika minut. Stačí pouze sednout k počítači a vše si takto domluvit předem. Díky tomu budete mít jistotu nejenom nejvýhodnějších cen, ale hlavně toho, že odjedete a budete mít kde spát. Budete tak moci vždy načerpat dostatek energie na následující den. Podobně jednoduše sjednáte i cestovní pojištění online. O tom se dočtete na několika následujících řádcích.

Ochrana na cestách je důležitá

Myslet je jistě třeba i na ochranu na vašich cestách. K tomu dnes slouží cestovní pojistka. Tu dnes nabídne řada komerčních pojišťoven a my doporučujeme sjednat nejlevnější cestovní pojištění. A to z toho důvodu, abyste nijak nezatěžovali váš cestovatelský rozpočet. Možnost získání takové pojistky je přitom více než jednoduchá. Dnes už není problémem využít srovnání cestovního pojištění, například prostřednictvím portálu Porovnej24.cz, který je v daném směru skutečnou jedničkou.

Booking.com