Exotické destinace v zimě

Pláž v Thajsku
Pláž v Thajsku

Uvažujete o zimní dovolené někde v teple? Odmítáte lyžařská střediska, kde je všechno oblažováno sněhem a máte raději pláže a slunce? Pak možná právě pro vás jsou určené zimní dovolené za exotikou, které nemusí být zdaleka tak nákladné, jak by se mohlo na první pohled zdát. Stačí jen využít vhodnou nabídku cestovní kanceláře a pak třeba můžete zaplatit zhruba tolik, co za průměrnou dovolenou v Evropě. Pokud si vyhlédnete vhodnou nabídku, často ušetříte oproti zájezdům v sezoně až třetinu částky, občas také cestovní kanceláře nabízejí pobyt jedné či dvou vašich ratolestí zcela zdarma.

Líbilo by se vám třeba v Egyptě? Na své si zde hlavně přijdou milovníci historie, výlet lodí po Nilu nabídne například výhled na chrámový komplex v Abú Simbelu, můžete ale samozřejmě navštívit i četné pyramidy. Stejně jako například Tunisko - Egypt není jen písek, ale turisticky velmi atraktivní lokalita.

Zajímavou variantou pro zimní dovolenou mohou být i Kanárské ostrovy, kde zaznamenáte stabilní teplotu kolem pětadvaceti stupňů Celsia. Rozsáhlá turistická infrastruktura vás mile překvapí, najdete zde kromě golfových hřišť i zábavní parky pro děti, ale samozřejmě i diskotéky nebo jiná místa aktivní společenské rekreace.

Zaručeně příjemné počasí očekávejte obvykle na Kypru, teplota vzduchu se zde pohybuje kolem příjemných dvaceti stupňů Celsia. Co takhle zde navštívit pohoří Troodos, kde se nachází světoznámé pravoslavné kláštery?

Další možnou cestou za exotikou je návštěva Kuby, průměrných třiatřicet stupňů Celsia je ale možná až příliš vysokou teplotou. Kuba je však cenově náročnější.

Další možnosti dovolené je Thajsko, kde dovolenou pořídíte za velmi rozumné peníze. V době, kdy u nás panují mrazy, je zde ještě jakž takž snesitelných třicet stupňů Celsia. V Thajsku si můžete projít zajímavé pamětihodnosti metropole Bangkoku nebo projet si některé z tamních ostrovů. Nakoupit zde můžete spoustu suvenýrů (a nejen těch) za naprosto fantastické ceny. Tak proč se tam nevypravit?

Booking.com