Dětské zábavní parky v Evropě: 10 tipů pro rodinnou zábavu

Disneyland v Paříži (Francie)
Disneyland v Paříži (Francie)

Pokud plánujete rodinný výlet do zahraničí a chcete zažít společně s dětmi nezapomenutelnou zábavu, můžete zkusit navštívit některý z mnoha dětských zábavních parků v Evropě. Nabízejí širokou škálu atrakcí pro všechny věkové kategorie, od pohádkových postaviček, přes horské dráhy až po vodní tobogány. V tomto článku vám představíme 10 nejlepších dětských zábavních parků v Evropě. Tak pojďme na to!

1. Legoland Billund, Dánsko

Legoland Billund je nejstarším a nejznámějším Legolandem na světě. Byl otevřen v roce 1968 a nachází se nedaleko továrny na lego kostičky. Park je rozdělen na devět tematických oblastí, jako jsou Miniland, Duplo Land, Pirate Land nebo Adventure Land. V Minilandu můžete obdivovat modely známých staveb a míst z celého světa, postavené z více než 20 milionů lego kostiček. V Duplo Landu se baví ti nejmenší na jednoduchých atrakcích a hřištích. V Pirate Landu si můžete zahrát na piráty a projet se na lodi nebo na vláčku. V Adventure Landu si užijete dobrodružství v džungli nebo ve starověkém Egyptě. A to není všechno! V Legolandu najdete také akvapark, akvarium, kino 4D, muzeum lega a spoustu dalších atrakcí. Legoland je ideální pro rodiny s dětmi od 2 do 12 let.

2. Tivoli Gardens, Kodaň, Dánsko

Tivoli Gardens je druhým nejstarším zábavním parkem na světě a jedním z nejnavštěvovanějších v Evropě. Byl založen v roce 1843 a inspiroval i jiné slavné parky, jako je Disneyland. Tivoli Gardens je kombinací zahrady, lunaparku a kulturního centra. Nabízí více než 30 atrakcí pro různé úrovně odvahy a vkusu. Mezi nejpopulárnější patří dřevěná horská dráha Rutschebanen z roku 1914, která je jednou z nejstarších na světě, nebo ocelová horská dráha Dæmonen s několika loopingy a spirálou. Pro ty, kteří mají rádi klidnější zábavu, je tu například karusel s koníky, létající koberec nebo panoramatické kolo. Kromě atrakcí si můžete v Tivoli Gardens užít také bohatý kulturní program, který zahrnuje koncerty, divadla, cirkusy, ohňostroje a další akce. Tivoli Gardens je vhodný pro návštěvníky všech věkových skupin.

3. Europa Park, Rust, Německo

Europa Park je největším zábavním parkem v Německu a druhým nejnavštěvovanějším v Evropě. Byl otevřen v roce 1975 a rozkládá se na ploše 95 hektarů. Park je rozdělen na 15 tematických oblastí, které jsou inspirovány různými evropskými zeměmi a kulturami. V každé oblasti najdete typické stavby, jídla, hudbu a samozřejmě atrakce. Mezi nejznámější patří horské dráhy Blue Fire a Silver Star, které patří mezi nejrychlejší a nejvyšší v Evropě. Pro milovníky vody je tu také akvapark Rulantica, který nabízí 25 tobogánů, bazény, řeky a další vodní zábavu. Europa Park je ideální pro rodiny s dětmi od 4 let.

4. Disneyland v Paříži, Francie

Disneyland Paris je nejslavnějším a nejoblíbenějším zábavním parkem v Evropě. Byl otevřen v roce 1992 a skládá se ze dvou parků: Disneyland Park a Walt Disney Studios Park. Disneyland Park je rozdělen na pět tematických oblastí: Main Street USA, Adventureland, Discoveryland, Fantasyland a Frontierland. V každé oblasti můžete zažít kouzlo Disneyho příběhů a postav na různých atrakcích, jako jsou Piráti z Karibiku, Star Wars Hyperspace Mountain, Peter Pan’s Flight nebo Big Thunder Mountain. Walt Disney Studios Park je zaměřen na filmovou tvorbu a nabízí atrakce jako Ratatouille: The Adventure, The Twilight Zone Tower of Terror nebo Crush’s Coaster. Kromě atrakcí si můžete v Disneylandu Paris užít také přehlídky, různá show, ohňostroje a setkání s oblíbenými Disneyho hrdiny. Disneyland v Paříži je vhodný pro návštěvníky všech věkových skupin od dětí až po důchodce. Více o Disneylandu v Paříži se dozvíte v našem článku a ve fotogalerii.

5. Port Aventura, Salou, Španělsko

Port Aventura je největším zábavním parkem ve Španělsku a jižní Evropě. Byl otevřen v roce 1995 a nachází se nedaleko Barcelony. Park je rozdělen na šest tematických oblastí: Středomoří, Polynésie, Čína, Mexiko, Divoký západ a Sesame Street. V každé oblasti najdete atrakce pro různé úrovně odvahy a vkusu. Mezi nejpopulárnější patří horské dráhy Shambhala a Dragon Khan, které patří mezi nejvyšší a nejdelší v Evropě. Pro ty, kteří mají rádi vodu, je tu také akvapark Caribe Aquatic Park, který nabízí 16 tobogánů, bazény, řeky a další vodní zábavu. Port Aventura je ideální pro rodiny s dětmi od 3 let.

6. Gardaland, Castelnuovo del Garda, Itálie

Gardaland je nejznámějším a nejnavštěvovanějším zábavním parkem v Itálii. Byl otevřen v roce 1975 a nachází se nedaleko Verony. Park má plochu 60 hektarů a nabízí více než 40 atrakcí pro různé věkové kategorie. Mezi nejpopulárnější patří horské dráhy Blue Tornado, Raptor a Oblivion, které patří mezi nejrychlejší a nejvzrušující v Evropě. Pro ty, kteří mají rádi pohádky, je tu také Fantasy Kingdom, kde můžete potkat Peppu Pig, Masha a Medvěda nebo Kung Fu Pandu. Gardaland má také akvapark Gardaland Waterpark, který nabízí 13 tobogánů, bazény, řeky a další vodní zábavu. Gardaland je vhodný pro rodiny s dětmi od 2 let.

7. Vídeňský Prater, Vídeň, Rakousko

Wiener Prater je nejstarším zábavním parkem v Evropě a jedním z nejslavnějších symbolů Vídně. Byl založen v roce 1766 a nachází se na území obrovského parku, který byl zpřístupněn veřejnosti císařem Josefem II. Park nabízí více než 250 atrakcí pro různé úrovně odvahy a vkusu. Mezi nejznámější patří Wiener Riesenrad, obří ruské kolo, které se otáčí dostatečně pomalu na to, abyste mohli obdivovat celé panorama města. Další populární atrakce jsou například Turbo Boost, Ejection Seat, Skyfall, Space-Shot nebo Windobona (větrný tunel). Wiener Prater má také muzeum voskových figurín Madame Tussauds, kde můžete vidět slavné osobnosti z historie i současnosti. Vídeňský Prater je vhodný pro návštěvníky všech věkových skupin.

8. De Efteling, Kaatsheuvel, Nizozemsko

De Efteling je nejstarším a největším zábavním parkem v Nizozemsku. Byl založen v roce 1952 a má více než 72 hektarů. Park vás uchvátí pohádkovou náladou – potkáte zde mnoho elfů, víl, čarodějek nebo magických hub a můžete si popovídat se stromem! Park nabízí atrakce pro různé věkové kategorie. Mezi nejpopulárnější patří horské dráhy Baron 1898, Joris en de Draak a Python, které patří mezi nejrychlejší a nejadrenalinovější v Evropě. Pro ty, kteří mají rádi pohádky, je tu také Sprookjesbos (Pohádkový les), kde můžete vidět scény z oblíbených pohádek jako Sněhurka, Červená Karkulka nebo Otesánek. De Efteling je vhodný pro rodiny s dětmi od 3 let.

9. Leolandia, Capriate San Gervasio, Itálie

Leolandia je největším zábavním parkem v Itálii pro děti do 10 let. Byl otevřen v roce 1971 a má plochu 30 hektarů. Park nabízí více než 40 atrakcí pro různé věkové kategorie. Mezi nejpopulárnější patří horská dráha Twistosaurus, vláček Thomas a přátelé, vodní atrakce Splash Battle a Mini Mine Train. Pro ty, kteří mají rádi zvířata, je tu také zoo s více než 200 zvířaty a farmou s domácími zvířaty. Leolandia je také jediným parkem v Itálii, kde můžete potkat postavy z oblíbených dětských pořadů, jako jsou Peppa Pig, Masha a Medvěd, PJ Masks nebo Ben a Holly. Leolandia je vhodná pro rodiny s dětmi od 1 roku.

10. Energylandia, Zator, Polsko

Energylandia je největším zábavním parkem v Polsku s rozlohou 70 hektarů. Byl otevřen v roce 2014 a nachází se nedaleko Krakova a Katovic. Park je rozdělen do šesti tematických zón, ve kterých se nachází asi 120 atrakcí, včetně horských drah, četných kolotočů a extrémních zařízení. Mezi nejpopulárnější patří horské dráhy Hyperion, Zadra a Abyssus, které patří mezi nejrychlejší a nejvyšší v Evropě. Pro ty, kteří mají rádi vodu, je tu také akvapark Water Park, který nabízí 16 tobogánů, bazény, řeky a další vodní zábavu. Energylandia je vhodná pro rodiny s dětmi od 2 let.

V Evropě najdete mnoho dětských zábavních parků, které nabízejí spoustu zábavy a adrenalinu pro celou rodinu. V tomto článku jsme vám představili 10 nejlepších dětských zábavních parků v Evropě. Doufáme, že vám tento článek pomohl vybrat si ten pravý park pro váš rodinný výlet. Přejeme vám hodně zábavy a nezapomeňte si pořídit spoustu fotek!

Booking.com