Nejkrásnější lokality pro svatební cestu

Svatební den
Svatební den

Svou svatební cestu nemusíte trávit v Čechách. Můžete si vybrat z nejrůznějších lokalit po celém světě a rozhodnout se, která vám bude vyhovovat nejvíce. Podívejte se na nejzajímavější místa, na kterých se dá strávit svatební cesta. Líbilo by se vám v některém z nich?

Thajsko

Thajské království je stát v jihovýchodní Asii. Jeho hlavním městem je Bangkok, ve kterém je také soustředěna většina obyvatelstva. Jde o zemi v tropickém pásu, ve které se střídají období sucha a období monzunových dešťů. Při výběru termínu cesty je tedy dobré si předem zjistit informace o počasí. Thajsko si zamilujete pro jeho nádherné pláže, přívětivé obyvatele a také vynikající jídlo. Výhodou Thajska je, že pokud zde chcete strávit méně než 30 dnů, nemusíte mít žádné vstupní vízum. Ať už chcete strávit svou svatební cestu na pláži nebo poznáváním místní kultury, je Thajsko tou pravou volbou.

Pláž s palmou (Maledivy)

Kuba

Země plná kontrastů. Za socialismu byla Kuba naší spřátelenou krajinou, ze které jsme hojně dováželi pomeranče i imigranty, nyní můžete na Kubu zajet na svatební cestu. Buďte si jistí, že Kuba vás uchvátí. Ačkoliv jde o komunistický stát, turistům je velmi příznivě nakloněn a můžete zde dělat mnoho věcí. Nádherné pláže, pravé kubánské doutníky, ve městech uvidíte staré americké automobily z 50. let a směs honosné architektury smíchané s prvky moderny. Na Kubě si užijete také dost pestrou stravu složenou hlavně z místního ovoce a zeleniny, které se tu hojně pěstuje. Pokud strávíte svou svatební cestu na Kubě, zaručeně na ní nikdy nezapomenete. Pro cestu na tento exotický ostrov nepotřebujete víza, stačí vám pouze turistická karta, kterou vydá kubánské velvyslanectví.

Maledivy

Nádherné souostroví v Indickém oceánu pomalu mizí před očima. Přesto je tam však nádherně a právě na Maledivách se strávení svatební cesty určitě vyplatí. Celkově se Maledivy skládají z téměř dvou tisíc ostrovů, reálně je ale obydleno jen něco kolem dvou set. Nachází se zde kolem stovky hotelů - prakticky co ostrov, to jeden hotel. Aktivit můžete na Maledivách dělat dost, většinou jsou spojené s vodou a potápěním. S MaledivamiČeská republika bezvízový styk, takže ke vstupu na ostrovy není potřeba zbytečných formalit.

Pláž a skalisko s člunem (Thajsko)

Malajsie

Další asijský stát v našem seznamu je Malajsie. Země, která kombinuje tradici, ale zároveň vysokou úroveň civilizace. V jednom okamžiku můžete být v zapadlé vesničce daleko od všeho, ale také můžete vidět ohromující architekturu města Kuala Lumpur, včetně jeho největší dominanty, Petronas Twin Towers. Do země se bez problémů dostanete i bez víza, pokud neplánujete zůstat více než 90 dnů. Předem si ale zjistěte, co do země nesmíte přivézt s sebou, jinak riskujete tvrdé postihy. V Malajsii se teploty pohybují stále v tropických hodnotách, je ale potřeba připravit se na obrovskou vlhkost vzduchu. Pokud se rozhodnete jet do Malajsie na poznávací pobyt, můžete se těšit na rozličnou krajinu, mnoho druhů živočichů i rostlin. Jde o jednu z nejkouzelnějších zemí asijského kontinentu.

Seychely

Seychelské ostrovy, zkráceně Seychely, se nachází poblíž Afriky a patří mezi nejpopulárnější turistické destinace na světě. Nachází se velmi blízko rovníku, je tedy potřeba připravit se na vysoké tropické teploty. Vzhledem k přísným ekologickým opatřením jsou Seychely téměř nedotknutým kouskem ráje na Zemi - najdete zde mnoho unikátních rostlin i živočichů a místní příroda je prostě úžasná. Za vstup do této země si ale mírně připlatíte. Třicetidenní vízum vás vyjde na několik desítek dolarů. Pokud budete chtít mít památku na svou svatební cestu, omezte se raději na fotografie. Vyvážení přírodních suvenýrů je přísně zakázáno pod hrozbou pokut a dalších sankcí.

Booking.com