3 tipy na bezchybnou exotickou dovolenou

Maledivy
Maledivy

První dovolená v exotických zemích je pro Čechy jako návštěva jiné planety. U moře plyne čas tak nějak pomaleji, klidněji a zdejší životní styl je tomu našemu tak vzdálený, že i návštěva lokální restaurace se mění v zážitek. Jenže na popíjení koktejlů pod palmami za šumu moře se rychle zvyká a vy si pobyt v tropech okamžitě zamilujete. Proto jsme pro vás vybrali 3 parádní země, kde si užijete skutečně bezchybnou exotickou dovolenou.

Thajsko

Synonymum pro exotickou dovolenou je bezpochyby Thajsko. Slunečné pláže, jemný písek a průzračné moře lákají dovolenkové nadšence z celého světa a vy byste neměli být výjimkou. Exotická dovolená v Thajsku kromě relaxace u moře nabízí i výlety do džungle, objevování a prozkoumávání dávných thajských chrámů, nebo ochutnání neuvěřitelně rozmanité a chutné thajské kuchyně.

Co se týká pláží a koupání v moři, mezi nejoblíbenější letoviska patří Patong Beach na Phuketu, Railay Beach na Krabi nebo legendární Pattaya Beach se skvělými bary. V Thajsku jsou populární výlety na k přilehlým ostrůvkům, zejména ty na pirátských lodích a tradičních plachetnicích. Ve městě ochutnejte thajský street food, který sestává snad ze všeho, co vás napadne, od mořských plodů přes kvalitní maso až po hmyz. Sázkou na jistotu jsou nudle Pad Thai a žluté kari s kuřetem a bramborami, na kterých si pochutná každý.

Havaj

Havaj je synonymem pro exotický ráj. Oblíbená česká fráze “to je Havaj” tu opravdu naplňuje svoje poselství dokonalého odpočinku, jemného písku a osvěžujícího průzračného moře. Každý z osmi hlavních ostrovů má své vlastní kouzlo a trochu jinou kulturu, takže můžete na Havaj cestovat klidně každý rok a vždy navštívit nový ostrov plný nových zážitků. Co si takhle zasurfovat na vlnách, potápět se pod hladinou oceánu ke korálům nebo zdolat jednu ze 123 havajských sopek? Samozřejmě nějakou neaktivní!

Jestli vás ale láká aktivní sopečná činnost, prohlédněte si třeba spalující lávové proudy na ostrově Big Island. Ten pohled je opravdu dechberoucí. Pro milovníky klidnějších aktivit je tu možnost procházek v tropických pralesích nebo posezení v lokálních bistrech. Mimochodem, nejchutnější poke, luau či kalua dokáží dokonale připravit jedině rození Havajci.

Kuba

Kuba je temperamentní ostrov s divokou minulostí plný vášně, hudby, tance a krásných pláží. Pokud chcete strávit dovolenou jako z telenovely, návštěva Kuby je pro vás doslova povinnost. Pohodová atmosféra, ulice plné koloniální architektury, automobilových veteránů  a nekonečno příležitostí k objevování dělají z Kuby opravdovou “perlu Antil”, jak se jí mezi místními přezdívá. Pokud plánujete exotickou dovolenou na Kubě poprvé, zamiřte rovnou do hlavního města Havany.

Havanské náměstí Vieja Plaza je skvělým místem na začátek vaší exotické dovolené. Ochutnejte zdejší rum a ručně balené doutníky přímo na ulicích. Když zatoužíte po dobrodružství, vydejte se na expedici do nitra ostrova, objevte jeho nádhernou přírodu a džungle. Nezapomeňte na tradiční kubánská jídla, jako trhané hovězí ropa vieja a vynikající rýži s fazolemi moros y cristianos.

Booking.com