Horská oblast okolo Nassfeldu se skvěle využije v létě i v zimě…

Nassfeld (Korutany - Rakousko)
Nassfeld (Korutany - Rakousko)

Vyžití tu najdete doslova po celý rok, a to nemusíte patřit mezi nadšené sportovce. Je však pravdou, že oblast kolem Nassfeldu je prostě zaslíbená lyžování a letní turistice nebo projížďkám na kole. Zde se hodí zmínit třeba úzkou cestu vedoucí z Nassfeldu do italského městečka Pontebby, což je ale jen jeden z mnoha tipů pro nadšené turisty, kteří si zamilovali cyklistiku. Ale když se řekne lyžování a Nassfeld, dozvíme se z nezávislého zdroje, že byl místní region vyhlášen jako druhý nejatraktivnější v celém Rakousku. A to už přeci v zemi, kde se rekrutují geometrickou řadou olympijští medailisté v lyžařských disciplínách přeci něco znamená, že?

Více než sto kilometrů sjezdovek různých obtížností, jednoduše ráj lyžařů

K dispozici je lyžařům hned 110 kilometrů špičkově připravených sjezdovek, takže přijet v zimě zrovna sem je skutečný balzám na duši. Tři údolíčka zimního střediska Nassfeld-Hermagor uprostřed Korutan tak vybízí nejen ke sjezdovému lyžování v duchu Lindsey Vonnové, ale třeba i snowboardingu nebo chvilce strávené na běžkách. Jen si vybrat, možností je vážně dost, lyžařský areál Gerlitzen vás vítá už zdálky.

Třicítka lanovek a vleků, pětadvacet lyžařských chat vybavených doslova na jedničku, dále i trojice lyžařských škol pro mládež. V kuchyni se mísí vůně ze tří zemí, jejichž hranice se nedaleko stýkají, takže ani o gastronomické zážitky jistě nebude nouze. Sníh je zaručen, ve zdejších střediscích mají mechanismy, jak jej připravit i kdyby zrovna nespadal z oblohy ve velkém. A když se připočte jedinečné horské panoráma, které zdobí každý alpský vrcholek, mnoho nadšených sjezdařů je tu prostě jako doma. Nakonec, 2195 metrů vysoká hora Gartnerkofel má závodní parametry a začíná uprostřed skal. Většina nassfeldských sjezdovek je označená červenou barvou, takových možností je tu dokonce hned 23. Začátečníkům je pak určena šestice sjezdovek v oblasti Blu Day.

Kapacita vleků je výtečná, dostane se na každého

Více než čtyřicet tisíc vyvezených lyžařů za hodinu, to je prostě jistota úspěchu – týdně sem přijede v průměru pět tisíc lidí, o víkendu asi patnáct tisíc. Bude to ale odsýpat vynikajícím způsobem, takže žádné fronty a úmorné čekání nehrozí. Celodenní skipas přijde na 36 euro, týdenní pak na necelé dvě stovky. Takřka devět stovek slunečných hodin během sezony, i to o něčem svědčí, že?

Pojďme se ale podívat i na letní dovolenou, protože zdejší oblast je přímo ideální pro horskou turistiku a fanoušky cyklistiky. Z vrcholků Nassfeldu uvidíte i slovinské Alpy a místní nejvyšší vrcholek Triglav (2868 metrů nad mořem). Nordic walking, běžecký trénink nebo ubytování ve střediscích uprostřed panenské přírody, nabízí se i možnost rybaření, návštěvy městských pláží u jezera Presegger See nebo dobrodružná jízda na raftu. Skutečně, Korutanské hory jsou jedna báseň!

Booking.com