Renesanční zámek Rosenburg

Renesanční zámek Rosenburg (Rakousko)
Renesanční zámek Rosenburg (Rakousko)

Renesanční zámek Rosenburg se nachází poměrně blízko našich hranic, poblíž měst Horn a Waidhofen an der Thaya-Land, kam si můžete udělat také menší výlet.

Rosenburg, jenž se pne vysoko nad údolím řeky Kamp, je jedním z nejnavštěvovanějších zámků v Rakousku. Původně stál na jeho místě hrad, jehož výstavba proběhla v románském slohu ve 12. století. Z tohoto hradu dnes zbývají „jen“ kaple a vnější stěny.

Renesanční zámek Rosenburg (Rakousko)

Mezi léty 1593 a 1597 byl hrad na popud tehdejšího pána Sebastiana Grabnera přestavěn v renesančním slohu, aby se stal jedním z center protestanského odporu proti katolíkům v rámci celých Rakous. 17. století přineslo další drobné rozšíření, ale v dalších dvou stoletích utrpěl Rosenburg několika požáry. Nutná rekonstrukce proběhla v druhé polovině 19. století a i další rozsáhlé restaurátorské práce, které probíhaly i mezi léty 1984 a 1990, přinesly své ovoce. Zámek dnes totiž slouží hlavně jako muzeum a a ročně jej navštíví více než tři sta tisíc turistů.

Renesanční zámek Rosenburg (Rakousko)

Prohlédnout si můžete například historický nábytek, ale také sbírku dobových zbraní v několika zámeckých sálech. Asi vůbec největším turistickým lákadlem jsou místní sokolové. Sokolnictví totiž na zdejším hradě kvetlo odnepaměti a každý den můžete díky místní chovné stanici spatřit volně létající sokoly. Jednou za měsíc (vždy během prvního víkendu) se také pořádá historický hon s pravými loveckými psy. A to už určitě stojí za návštěvu. Zbývá ještě dodat, že otevřeno je mezi 31. březnem a 27. říjnem, na přelomu dubna a května pak zažijete show na vojenské téma v historických kostýmech.

Zámek Rosenburg, který je zvěčněn na poštovních známkách, mincích a bankovkách, ale rozhodně není jedinou lokalitou, kterou můžete v tomto regionu navštívit. Co takhle zavítat na nikdy nedobytý hrad Rappottenstein, který se nachází asi dvanáct kilometrů od města Zwettlu?


Chcete mít na tomto místě svůj inzerát? Staňte se sponzorem našeho článku! U tohoto článku si můžete na 1 rok zakoupit umístění vašeho vlastního odkazu - inzerátu sestávajícího se z titulku, odkazu a krátkého textu. Vložit inzerát.

Komentáře
Booking.com