Monselice - historické městečko v sousedství Padovy

Monselice (Itálie)
Monselice (Itálie)

Jednou z možných destinací letní dovolené může být například Itálie, destinace, kam jsou ročně směřovány zájezdy tisíce Čechů. V této zemi na jihu Evropy, jež je obklopována Středozemním mořem je mnoho zajímavých lokalit, které stojí za to navštívit. Dovolená v Itálii je mezi českými turisty populární i proto, že se nachází poměrně „nedaleko“.

Mnozí preferují přímořské destinace, kde je možné se denně opalovat na plážích a koupat se v mořské vodě. Jsou ovšem i typy lidí, kteří cestují proto, aby poznali různá zajímavá místa. A právě pro ně budou určeny další řádky v tomto článku.

Jedním z možných zajímavých míst, které stojí za to v Itálii navštívit, je malé městečko zvané Monselice. To se nachází v severovýchodní části Apeninského poloostrova, konkrétně v Benátské oblasti, v provincii Padova. Pro znalce této oblasti je také možné napsat, že Monselice leží na úpatí Euganejských vrchů, kde se také nachází velmi důležitá silniční a železniční trasa mezi Ferrarou a Padovou.

Oblast kolem Monselice byla osídlena už v době bronzové, mýtickým zakladatelem města je trojský hrdina Opsicella, jenž přežil krvavou Trojskou válku a podobně jako Aeneas se vydal na Apeninský poloostrov.  Za římských časů dostala tato lokalita název Mons Silicis, tedy „hora padajících kamenů“.

V samotném městečku Monselice, které při své dovolené v Itálii můžete navštívit, se nachází i několik pamětihodností a historických staveb. Je zde možné spatřit ještě původní gotické hradby, které zde byly z většiny zachovány. V centru města, v Piazze Mazzini, je možné najít původní Obecní věž, která byla postavena již ve 13. století.

Podél opevněného paláce, též z gotického slohu, se je možné dostat k románské katedrále, která se nachází ve výše položené části tohoto malebného městečka. A určitě zde každý cestovatel najde i jiná místa, která ho svou zajímavostí osloví. Během cest po Itálii se Monselice bezpochybně vyplatí navštívit.

Když už cestujete v této oblasti, podívejte se i do dalších zajímavých míst v okolí. Ke krásným městům, které nadchne snad každého cestovatele patří Verona. O poznání klidnější, ale také malebné je Portogruaro.

Booking.com