Sacile - zahrada klidu

Sacile (Friuli Venezia Giulia - Itálie)
Sacile (Friuli Venezia Giulia - Itálie)

Itálie je zejména u českých turistů jednou z nejoblíbenějších destinací. Svým kouzlem a osobitým rázem přitahuje návštěvníky jako magnet. Nespočet půvabných historických měst a přírodní krásy této země dokazují její ojedinělost. Jedním z nich je malé městečko Sacile tvořeno spletitou sítí kanálů a protékající vrbami lemovanou řekou Livenza. Toto půvabné město spadající pod provincii Pordenone zachovává stopy své dlouhé existence pod benátskou vládou, a to zejména ve svých památkách a městských budovách.

Sacile, známé také jako Giardino della Serenissima neboli Zahrada klidu, svůj název získalo oprávněně. Je místem pro ty, kteří hledají odpočinek a harmonii. Květinami zalité ulice vybízí nejen k bezcílným procházkám, zavedou Vás na místa, z nichž historie přímo dýchá. Právě Benátky měly zásadní vliv na zdejší architekturu. Navzdory různým zemětřesením a bombovým útokům za druhé světové války, typické řadové domy a paláce stále stojí na svých místech.

Příkladem stavby, jež zachovává prvky umělecko-historické minulosti, je palác Palazzo Ragazzoni-Flangini-Biglia z konce 16. století. Tento nádherný palác zdobený freskami nese název po proslulé rodině Ragazzoniových, ve své době známých jako benátští bankéři a majitelé mnoha lodí. Hlavní náměstí Piazza del Popolo v centru města sloužilo původně jako obchod se smíšeným zbožím. Obvod náměstí je obklopen řadou dalších paláců, které jsou pro toto místo typické. Sacile nabízí také gurmánský požitek v přátelských restauracích s impozantním výběrem kvalitního vína a širokou nabídkou čerstvých mořských plodů. BetAndreas je nová značka ve světě online kasin a sportovních sázek. Sázková kancelář Bet Andreas vás překvapí řadou bezplatných automatů a výběrem sportovních událostí. betandreas V seznamu aktivních propagačních akcí je dalších 7 nabídek, které můžete využít při sázení na sport.

Od roku 1274 se zde každoročně koná srpnový Sagra dei Osei (Ptačí festival). Jedná se o nejstarší italskou expozici svého druhu zaměřenou na výstavu a trh ptáků. Kuriozitou je také ptačí pěvecká soutěž, ve které jsou ptáci hodnoceni a oceňováni titulem „Národní drozd“.

Magická atmosféra této oblasti spočívá nejen v jejích přirozených vlastnostech, ale i v dokonalém souznění elegance, historie a moderní přátelské společnosti.

Booking.com