Biograd na Moru je poklidné chorvatské letovisko

Biograd na Moru (Dalmácie - Chorvatsko)
Biograd na Moru (Dalmácie - Chorvatsko)

Dovolená v Chorvatsku možná není tou, kterou bychom si představili pod pojmem „dovolená snů“, ale pro spoustu českých turistů představuje naprosto dostačující volbu a cesta do Chorvatska se tak stává každoročním koloritem. Mnohdy míříme dokonce znovu a znovu na ta samá místa, abychom se ujistili, že se tam nic nezměnilo a že nás znovu uvítají s otevřenou náručí. Nenastal ale zrovna letos čas na změnu? Pojďme se spolu podívat na méně známá místa, která nás v Chorvatsku překvapí svou příjemnou atmosférou a stejně přátelskými lidmi, jako kdekoliv jinde.

Žádný zapadákov

Třeba takový Biograd na Moru. Jedná se o turistický cíl v jinak velmi oblíbené Dalmácii, leží stejně daleko od Zadaru jako od Šibeniku a nabízející všechno, co očekáváte od příjemné dovolené. Tedy kvalitní koupání a služby v ubytovacích zařízeních na dopovídající úrovni, k tomu bohaté možnosti využití volného času (sport a zábava), historické pozadí a poklidnou středomořskou atmosféru s milými lidmi. Biogradu na Moru je spíše poklidné město a trvale žije více než pět tisíc obyvatel. Přes léto počet lidí v tomto městě výrazně naroste díky turistům. Biograd na Moru důležitým přístavem, kde najdete mimo jiné kotviště pro jachty s podmořským osvětlením, což je světový unikát přitahující pozornost návštěvníků z širokého okolí.

Bílé město králů

Kromě moderní stránky může Biograd na Moru nabídnout i dlouhou a poutavou historii, jejíž stopy nacházíme i v současnosti takřka na každém kroku. Tradiční architektura, úzké uličky a třeba zbytky původních hradebních zdí, to všechno tvoří nepřekonatelnou kombinaci pro milovníky fascinujících historických příběhů. Biograd na Moru má za sebou tisícileté osídlení, úplně původně se jednalo o ilyrskou osadu a od 11. století šlo o sídlo chorvatských králů. V raném středověku se podle tradiční barvy zdejších domů tomuto městu začalo říkat Bílé, což je název, který si nese dodnes.

Aktualizace 31.1.2022
Booking.com