Hammamet - turistika po africku

Hammamet (Tunisko)
Hammamet (Tunisko)

Asi nejznámějším pobřežním hotelovým resortem Tuniska je městečko Hammamet. Do kdysi ospalé vesničky na poloostrově Cape Bon přijíždí každé léto tisíce návštěvníků, především z Evropy. Hammamet má asi 20.000 obyvatel, pro které je kromě turismu zdrojem obživy rybolov, na který vyrážejí v pestrobarevných loďkách.

Hammamet (Tunisko)

Na několika desítkách kilometrů okolních nádherných pláží postupně vzniklo na 80 hotelových komplexů, což znamená, že je město během sezóny zcela zaplaveno davy turistů. Tato skutečnost se projevuje také na chování místních obchodníků, a lze říct, že jsou drzejší a podstatně aseritivnější než jinde.

 
Hammamet (Tunisko)

Město samo o sobě příliš zajímavé není, avšak něco tady přece jen nalézt můžete. Až k pláži se vine dominanta města, impozantní opevnění mediny z roku 904. Opevnění ochraňuje Velkou mešitu a jeho součástí je citadela Kasbah z 15. století. Uvnitř se skrývá spleť uliček s obchůdky se suvenýry. Protože je Hammamet zcela turistické místo, jde všude téměř výhradně o prodej turistických suvenýrů a ke kouzlu starých arabských medin má už dnes trochu daleko.

Hammamet (Tunisko)

Hammamet nacházející se v oblouku stejnojmenného zálivu bylo založeno na místě dvou původních římských osad. V 19. století se stalo oblíbeným letoviskem evropských, hlavně francouzských umělců. Také zřejmě díky tomu dostal Hammamet přezdívku tuniské Saint Tropez.

Booking.com