Boston je perlou východního pobřeží USA

Boston (Massachusetts - USA)
Boston (Massachusetts - USA)

Boston je centrem státu Massachusetts, asi sedm set tisíc obyvatel (v aglomeraci více než sedm milionů), proslulá historie a spoustu zajímavých památek. Boston je bezesporu jedním z nejvíce kulturních měst celého severoamerického kontinentu, ale také místem, kde hořel odboj prvních Američanů proti útlaku ze strany britského impéria. Najdete zde i plejádu různých tradičních amerických sportů, které se hrají na vrcholové úrovni, večerní panoráma města nad řekou Charles je skutečně hrou tisíců světel. Seznamte se s jedinečným městem, kde doslova na každém kroku dýchá evropská atmosféra.

Páté největší město USA, rovněž také centrum vědy a vzdělání

Architektura napříč staletími a propojení původní britské a moderní americké angličtiny. Baseballový tým Red Sox, hokejoví Bruins, basketbaloví Celtics. Sport tu doslova kvete a totéž se dá říci i o obchodu. Bohatý přístav, jakým je Boston dodnes, proslul už slavným Bostonským pitím čaje v roce 1773 – právě tato událost totiž odstartovala americkou revoluci, na jejímž konci bylo vymanění se z krutých pout britské koruny.

Boston jako vůbec první město v USA otevřel metro, a to ještě na samém konci devatenáctého století. Najdete tu obrovskou tržnici Quincy Market, ale také evangelický kostel Park Street Church, jehož bílá věž láká k pohledu už z velké dálky. Největší budovou ve městě je John Hancock Tower, pne se do výše úctyhodných 240 metrů a překoná leckteré jiné americké slavné věžáky. Projděte si místní historické muzeum, prohlédněte si samozřejmě také centrum „křesťanské vědy“, která zde byla založena v roce 1879 jistou Mary Baker Eddy. A co takhle Chinatown (Čínská čtvrť), sídlo slavné univerzity Harvard nebo Hannover street, kde si připomenete Evropu se vším všudy? Boston ukrývá spoustu zajímavých míst…

V zimě se připravte na pořádnou porci sněhu, v létě tu je zase dosti horko. Ideálním měsícem z hlediska teplot pro návštěvu Bostonu je patrně červen. Totiž, abyste rozuměli, navzdory tomu, že město leží zhruba tak daleko od severního pólu jako střed Itálie, středomořské klima zde rozhodně nepanuje.

USA ale rozhodně není jen Boston, pojďme si zmínit další zajímavá města. Číslem jedna pro návštěvníky této velké země je jistě New York se svým Central Parkem, Sochou svobody a monumentálním Manhattanem. Empire State Building, Metropolitní muzeum umění, letiště JFK nebo metro, které ročně přepraví půl miliardy cestujících, i to je New York. Nenechte si ujít ani moderně vyhlížející Atlantu, stejně jako třeba Chicago, město, které mělo i starostu s českými kořeny – Antonína Čermáka.

Booking.com