Památky UNESCO na Vysočině - 3 místa, která nesmíte vynechat

Ždár nad Sázavou (Česká republika)
Ždár nad Sázavou (Česká republika)

Vysočina v sobě skrývá nádhernou krajinu plnou lesů, luk a kopců, potůčků a památek UNESCO. Pokud jste milovníky památek, tak čtěte dále. Poradíme vám, co nesmíte na Vysočině vynechat.

Telč

Město Telč je nádherné historické město s pohádkovou atmosférou, které je zapsané v seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Navštívit můžete renesanční zámek Telč nebo si jen tak projít jedinečné náměstí. Zámek Telč se pyšní renesančními sály s nádhernými kazetovými stropy ze dřeva.

Třebíč

V Třebíči kromě Baziliky sv. Prokopa můžete navštívit židovskou čtvrť, která byla společně a bazilikou prohlášena za památku UNESCO. Židovská čtvrť je jediná kompletně dochovaná židovská čtvrt v Evropě. Můžete navštívit spoustu vináren, kaváren, hospod a často v uličkách uslyšíte hudbu. Dále v Třebíči můžete navštívit Zámek nebo Malovaný dům.

Žďár nad Sázavou

Ve Žďáře byste určitě neměli zapomenout navštívit Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře, který také patří mezi památky UNESCO. Stavba obsahuje gotické a barokní prvky a konstrukce kostela vychází z geometrie kruhu. Dále město nabízí například Zámek nebo Muzeum.

Další tipy na výlet

Pokud byste rádi ještě další zážitky, neváhejte navštívit i památky v jiných městech. Například nedaleko Žďáru nad Sázavou najdete mnoho přírodních památek jako je například Devět SkalŽákova horaČtyři paliceDrátenickou skálu a další. Ani odpočinek byste rozhodně neměli brát na lehkou váhu. Vyhlídněte si tedy, nejlépe už před samotným výletem, dobrou restauraci na Vysočině, kde doplníte energii. A pokud se všemi kulturními a přírodními památkami nestihnete pokochat během jednoho dne, není problém si zajistit ubytování blízko některého z míst, jehož krásy máte v plánu objevovat. Například ubytování Kadov se nachází 20 minut od Žďáru nad Sázavou a blízko mnoha přírodním památkám.

Booking.com