Průvodce pro Američana

Američan
Američan

"Údajný" překlad do češtiny z jednoho amerického turistického průvodce – prý přesně podle originálu:-)

Česko je nepatrná země, ležící na kontinentu Evropa. Nachází se v prostoru mezi Německem a Ruskem. Kdysi byl tento stát zhruba dvakrát větší, ale v minulém století z něho začaly od východu jednotlivé kusy odpadávat. Je to významný člen světového společenství, i když ne tak významný, jak si myslí. Hraničí s Německem, Rakouskem a pak ještě s jinými státy, které nejsou důležité a kde se špatně nakupuje.

Historie

Česko je velmi stará země s mnoha poklady jako je Karlův most, Karlovo náměstí, Karlovy Vary a Karlštejn. Na západní civilizaci se podílí pivem a hokejem. I když si o sobě Češi myslí, že jsou moderní národ, téměř nepoužívají klimatizaci a Američan tam těžko narazí na slušnou mexickou kuchyni. K neustálému roztrpčení amerických návštěvníků mluví místní obyvatelé česky, i když je tam mnoho lidí, kteří promluví anglicky, jestliže z toho budou něco mít.

Lidé

Česko má jen tolik obyvatel jako 3 obvody New Yorku: City, Harlem a Brooklyn. Přesto je strašlivě přelidněné, minimálně každých 7 mil tam potkáte vesnici. Z deseti miliónů lidí jich 9,5 miliónu pije nebo kouří. Všichni Češi řídí auta jako šílenci, jsou posedlí sexem a nemají ponětí o disciplíně. Většina věřících Čechů jsou křesťané, i když by jste to podle jejich chování neřekli. V Česku je mnoho komunistů.

Bezpečnost

Všeobecně se Česko považuje za bezpečnou zemi. Návštěvníci si ale musí být vědomi toho, že čas od času Česko někdo přepadne nebo obsadí (Němci nebo Rusové). Češi tradičně kapitulují bez průtahů. Nikdy si tam nesmíte přestat dávat pozor na své peníze.

Historie

Původ Čechů je nejasný. Někteří se považují za Slovany, jiní za potomky Keltů. Pak tam je skupina lidí, kteří mluví úplně jiným jazykem, ale tvrdí o sobě, že jsou Češi. Země také mnohokrát změnila své státní zřízení a jméno. Dnešní Česko si lidé pletou s Čečnou, ale ta je více na východě. Nejznámějšími Čechy byli internacionál DubCzech, Koudysh (tenis), Hashek (hokej) a Hejvl (prezident).

Vláda

Česká forma státního zřízení je sice demokratická, ale chaotická. Hlavní náplní práce parlamentu je neustálý boj o pozice a business s hlasy, takže na schvalování zákonů mu zbývá jen 3,82% pracovní doby. Podle posledních zpráv FBI Češi nedávno ztratili prezidenta a nemohou ho najít.

Kultura

Češi jsou hrdí na svoji kulturu, i když není zcela jasné proč. Drtivá většina jejich národních písní pojednává o zvířatech a o sexu. Češi vynikají v počtu hudebních skladatelů. Jeden z nich Dvorak, žil nějaký čas v U.S.A. V Americe se mu líbilo, a proto napsal symfonii Novosvětská. Jiný, jakýsi Smetana, tak propadl americké hudbě, že zkomponoval své nejslavnější dílo My Country. Nejlepší český filmový režisér žije v U.S.A.

Kuchyně

Nejtypičtějším českým jídlem jsou knedlíky a španělský ptáček. Všechno ostatní krom piva přejali Češi od jiných národů. Nejzákladnějšími záchytnými body pro americké návštěvníky Česka jsou restaurace McDonalds nejen proto, že pouze v nich Američan ví, co může očekávat, ale také z toho důvodu, že pouze v McDonalds jsou čisté záchody.

Ekonomika

V Česku existuje mnoho různých průmyslů. Je to fakt překvapující, protože Češi sotva pracují. Pokud nevysedávají před televizí, nebo nejsou na fotbale, tak mají nemocenskou a opravují svoje ranče. Jestliže se vyskytují v zaměstnání, vydávají nejvíce energie na to, aby se zdálo, že pracují. Hlavními vývozními artikly Česka jsou Pilsner Urquell, Semtex, Budweiser, cvičná letadla, která se dají předělat na bojová, Becherovka, dřevo nastojato a dalších 23 druhů piva.

Závěr

Přinejmenším to není Jugoslávie.
Booking.com