Termální lázně a koupaliště v České republice

Termální lázně a wellness v České republice
Termální lázně a wellness v České republice

České země jsou tradiční baštou lázeňství, zmiňme třeba lokality jako Karlovy Vary, Františkovy či Mariánské Lázně. Kvalitní péče v rámci českých lázní láká i mnoho zahraničních turistů, na své si ale přijdou i tuzemští cestovatelé. Možnost příjemné koupele i v zimních měsících je opravdu velice lákavá pro všechny věkové kategorie.

Co takhle termální lázně ve Velkých Losinách, které mají tradici takřka už pět století. Chcete si užít teplotu vody kolem příjemných šestatřiceti stupňů a vyléčit nemoci pohybového aparátu a zklidnit pocuchané nervy ze sedavého zaměstnání nebo máte lupénku a chcete se jí zbavit? Pak jsou pro vás termální lázně naprosto ideální možností pro plánování dovolené - a to letní i zimní.

Další možnou variantou ohledně návštěvy termálních lázní jsou třeba poblíž obce Branná poblíž Šumperku. Najdete zde kromě klasického bazénu i tobogány nebo skluzavky včetně bazénku pro děti, takže je daná lokalita určitě ideální pro rodinný výlet. Další z možností je třeba zahrát si po teplé koupeli minigolf nebo zamířit do tamní skvělé restaurace. Pozor na možnou záměnu s koupalištěm v Brné poblíž Ústí nad Labem, kde najdete velmi podobné možnosti pro relaxaci jako v Branné.

Hledáte aktuálně pohodové místo na víkendový pobyt? Inspirujte se nabídkou wellness a lázeňských pobytů tady.

Pokud jste z Děčína a okolí, určitě znáte obec Benešov nad Ploučnicí, kde je k dispozici návštěvníkům další české termální koupaliště. Ubytovat se zde můžete v blízkém kempu jak v apartmánu, tak i v přilehlých chatkách nebo ve stanu. Kromě termálního koupaliště jako takového si zde můžete užít i plážový volejbal na nedalekém sportovišti, samozřejmostí jsou i prostory pro naše nejmenší.

A Ústecko do třetice - zmínit je třeba i termální koupaliště Klíše poblíž Ústí nad Labem, které nabízí krytý areál s plaveckým bazénem a desetimetrovou skokanskou věží, součástí této lokality jsou ale i přilehlé sauny a fitcentrum, všude kolem navíc najdete pastvu pro oči v podobě spousty okrasné zeleně.

Pokud si nejste jisti kam se vydat načerpejte inspiraci na našem vyhledávači nabídek ubytování, kde můžete získat až 50%-ní slevy.

Booking.com