Příjemné dny zalité sluncem, taková je dovolená na Kapverdách

Kapverdské ostrovy
Kapverdské ostrovy

Užít si na pláži a objevovat místní bohatou historii, spjatou s dlouhou přítomností portugalských kolonistů. Zdejší klima je k turistům velmi přívětivé, teploty se během roku pohybují v rozmezí 25 a 30 stupňů Celsia, prší jen zřídka a nerušenému užívání dovolené tak vlastně vůbec nic nebrání. Pět století moderní historie, pestrá směsice afrických a evropských kulturních vlivů, i to jsou velká lákadla půlmilionové země.

Zajímavé tipy na výlet tam, kde vůbec neznají zimu

Dovolená Kapverdy je hlavně pro milovníky tepla a nekonečné pohody. Čisté pláže i panenská příroda v jednom, pokochejte se pohledem na ohrožené želvy i stálezelené kopce v oblasti Serra da Malagueta! Pravda, jen asi čtyři tisíce kilometrů čtverečních rozlohy, ale rozhodně si užijete každý metr. Začněme s prohlídkou třeba v hlavním městě Praia, což v překladu znamená jediné – pláž. Kromě opalování a vodních radovánek ale můžete ochutnat i místní historii, třeba v prostorách někdejší velké portugalské pevnosti. Je tu také prezidentský palác a další zajímavé stavby. Když už jsme u zajímavostí, tak vás možná překvapí, že do 15. století nebyly Kapverdy obydleny. Kolonizaci započali Portugalci, kteří si Kapverdy udrželi až do roku 1975, kdy byla vyhlášena nezávislost.

Kapverdské ostrovy ale nabízejí mnohem víc, třeba několik kilometrů dlouhé pláže v Boa Vista, které jako by vypadly z katalogů na ideální letní dovolenou. Jemný písek, žádné starosti a klid, na nějž budete po zbytek roku rádi vzpomínat. Bělostné pláže na vás čekají i na ostrově Sal, kde, jak již název napovídá, je i velký solný důl. Na jednom z těch relativně menších ostrovů si můžete užít i vodní sporty, kromě jiného tu leít třeba windsurfing. Dovolená Kapverdské ostrovy tak má připraveno doslova pro každého něco. Pokud chcete spíše někam do vyšších oblastí, určitě nevynechejte ostrov pojmenovaný po svatém Vincentovi (Sao Vicente). Na ostrově Fogo najdete i největší vrcholek Kapverd – Pico do Fogo se pne do výše úctyhodných 2829 metrů nad hladinou moře.

Booking.com