Jak vybrat správné cestovní pojištění?

Jak vybrat správné cestovní pojištění?
Jak vybrat správné cestovní pojištění?

Cestování je velmi populární koníček, který lidem umožní poznat zajímavá místa, stejně jako přináší možnost odreagovat se na krásných plážích celého světa. Kdo cestuje, měl by vědět i to, že není radno podceňovat sjednání cestovního pojištění. Je sice dobrovolné, ale určitě se vyplatí ho mít. Jak a podle čeho vybrat to pravé?

Platnost pojištění

Mnoho pojišťoven má v podmínkách, že cestovní pojistka musí být sjednána ještě před samotným odletem nebo odjezdem. To je první věc, na kterou myslet. Dále platí, že počátkem pojištění by měl být den odjezdu a koncem pojištění den příjezdu. Klasické, spojené s běžným cestováním, je označováno jako krátkodobé. Kdo plánuje v zahraničí obývat delší dobu, měl by si sjednat takzvané celoroční cestovní pojištění. Jak už jeho název napovídá, jedná se o pojistku pro toho, kdo chce mimo naši zemi delší čas bydlet. Bez ohledu na jeho důvody.

Rozsah pojištění

I to je velmi důležitá věc, na kterou je nutné hledět. Klasickou je takzvané pojištění léčebných výloh, které je základem vždy, když si pojištění na dovolenou sjednáváte. Tato část je spojena s náklady, které plynou z nutných lékařských zákroků, běžných ošetřeních a všeho dalšího, co souvisí se se zdravím. U většiny pojišťoven není problém rozšíření na další pojistné události, které mohou vzniknout. Pojistit si tak lze rizika spojená:

  • Se ztrátou nebo krádeží zavazadel
  • Se způsobenou škodou
  • Se zkaženou nebo nepovedenou dovolenou

Typ provozovaných aktivit

Běžná pojistka je vedená jako takzvaná turistická a je spojená s běžnými, spíše poznávacími a také relačními činnostmi. Jsou však i aktivity, které spadají do kategorie rizikových nebo adrenalinových sportů. Kdo je plánuje vykonávat, měl by to zohlednit ve své pojistce. I když dané názvy zní jako něco, s čímž se většina lidí do styku nedostane, opak je pravdou. V létě to může být třeba i jízda na vodním skútru nebo jiné atrakci. V zimě to může znamenat vyjet na lyžích mimo sjezdovku, nebo navštívit snowpark.

Limity pojistného krytí

Jedná se o částky, které jsou označeny jako maxima, které v případě pojistné události pojišťovna hradí. S ohledem na rozsah pojistky mohou být rozděleny do několika kategorií. Nutno říci, že při sjednávání by mělo platit, že čím jsou limity pojistného krytí vyšší, tím samozřejmě lépe. Na druhou stranu však platí, že vysoké limity jsou spojeny také s vyšší částkou k platbě.

Cena pojištění

Cílem by mělo být to, aby byla co možná nejnižší. Jak toho dosáhnout? Dnes jsou velmi populární různé srovnávače pojistek. Ty umí online porovnat ceny a najít tu nevýhodnější. Nízká cena by však nikdy neměla být volena na úkor kvality. A to hlavně pokud jde o rozsah, ale i samotné pojistné částky. Vždy je třeba najít optimální kompromis mezi jednotlivými možnostmi. Pokud jste si ještě nevybrali to správné, podívejte se na srovnání cestovních pojištění.

Booking.com