Dubaj – místo, ze kterého uvidíte celý svět

Výhled z Burdž Chalífa v Dubaji (Spojené arabské Emiráty)
Výhled z Burdž Chalífa v Dubaji (Spojené arabské Emiráty)

Fenomén uprostřed pouště, který se majestátně vyjímá i na mořské hladině. To je Dubaj – perla Spojených arabských emirátů, město skvostných architektonických projektů a luxusu všude tam, kam se podíváte. Město budované s cílem ohromit svým bohatstvím a moderní architekturou celý svět. Záměr, který vyšel dokonale. Dubaj vás jednoduše ohromí. Nevěříte? Pojďte se s námi o tom přesvědčit!

Proč strávit dovolenou v Dubaji?

Důvod je jen jeden, ale stačí všem turistům – zažít to, co jinde na světě nezažijete. V Dubaji je zážitkem cokoliv, dokonce i potkání policejní hlídky, která po městě jezdí v luxusních autech značek Lamborghini, Porsche, Ferrari nebo Bugatti.

V žádném jiném státě nenajdete bankomaty na zlato. Metro řízené bez strojvůdce vás pravděpodobně také nikde jinde nesveze. Nikde jinde si snad nezalyžujete na kryté sjezdovce, která je součástí obchodního centra. Pokud neradi lyžujete na sněhu, můžete vyzkoušet sandboarding – sjíždění písečných dun.    

V Dubaji najdete i unikátní síť umělých ostrovů a poloostrovů, které zkrášlují mořskou hladinu. Ostrovy svým seskupením navíc vytváření originální obrazce. Můžete tak navštívit palmové ostrovy nebo se rovnou projít po celé naší zeměkouli – souostroví, které svým seskupením nápadně připomíná naši planetu.

Co musíte v Dubaji zaručeně vidět?

Lákadel je celá řada. My se zaměříme na ty, které podtrhují charakteristiku Dubaje jako supermoderního, luxusního a jednoho z nejbohatších měst. Nebojte se, nepřijdete ani o další zajímavá místa. O nich a také o dalších zajímavých informacích (nejen o Dubaji) se dočtete na našem cestovatelském webu.

Při návštěvě Dubaje byste rozhodně neměli vynechat hotel Burdž al-Arab. Mrakodrap ve tvaru plachetnice je jedním ze špičkových architektonických projektů Dubaje a patří mezi nejluxusnější hotely světa. Oficiálně jde o pětihvězdičkový hotel. Kvůli luxusu, který na vás dýchá na každém kroku, začal být turisty označován jako sedmihvězdičkový. Jako hosté si budete moci vypůjčit Rolls-Royce nebo BMW s vlastním řidičem. A po návratu z projížďky můžete zajít na drink do hotelové restaurace s výhledem na celý Perský záliv.

Ohromí vás i nejvyšší budova světa, Burdž Chalífa, která je vysoká 828 metrů. Pokud si zarezervujete prohlídku, můžete mít Dubaj z vyhlídkové plošiny ve 124. patře jako na dlani. Mrakodrap je využíván jako hotel, bytové prostory, najdete zde také kanceláře a dokonce i plavecký bazén – ten je v 78. patře.

K návštěvě vás zláká i největší obchodní centrum na světě – Dubai Mall. Najdete zde přes 1200 obchodů, lyžařskou sjezdovku, kluziště, luxusní hotel, řadu restaurací, zábavní parky pro děti nebo největší obchod s cukrovinkami na světě. I když zrovna nepatříte mezi milovníky nákupů, „město obchodů“ si jednoduše nemůžete nechat ujít.

Rozhodně byste neměli vynechat již zmiňované uměle vybudované poloostrovy a ostrovy na mořské hladině. Palm Islands a soustroví The World ve vás vzbudí údiv. Najdete zde skvostné rezidence a přímořská letoviska. Jako jeden příklad za všechny uveďme „pohádkové“ letovisko Atlantis Dubaj. Najdete zde více jak 1500 luxusních pokojů zařízených v arabském stylu a obrovský vodní zábavní park, poskytující nekonečnou zábavu nejen dětem.

Nemůžeme opomenout ani zátoku Dubai Creek, která rozděluje Dubaj na 2 části. Tato zátoka byla v minulosti domovem rybářů, což se změnilo s příchodem námořníků a obchodníků. Dubai Creek je dnes nejdůležitějším dubajským bulvárem. A z původního malého přístavu vznikl velký mezinárodní přístav, který se neustále rozšiřuje. Jednou má být obohacen také o umělé ostrovy.

Na své si přijde každý

V Dubaji prožije krásnou dovolenou snad každý, i ti nejnáročnější z nás. Skvělé počasí po celý rok láká nejednoho turistu. Rodiny s dětmi ocení letoviska s nejrůznějšími vodními atrakcemi a luxusní písčité pláže, které vybízejí k odpočinku i neustálým vodním radovánkám.

Spokojení budou i milovníci gastronomie. Vašim chuťovým pohárkům nedají vydechnout nejen speciality arabské kuchyně. Dubajská kuchyně je kosmopolitní a můžeme říci, že zde ochutnáte gastronomii z celého světa.

Jedinečné spojení moderní architektury s tradiční arabskou kulturou ocení turisté toužící poznat historii tohoto místa. Milovníci nákupů mohou dovolenou strávit v obrovských nákupních centrech. Romantické duše by mohly ocenit výlety do pouště spojené s pozorováním západů nebo východů slunce nad písečnými dunami.

Možností, jak prožít dovolenou v Dubaji, je celá řada. Záleží jen na vás, jakými aktivitami ji vyplníte. Udělejte z Dubaje jednu z vašich nezapomenutelných dovolených, ke kterým se budete ve svých vzpomínkách neustále vracet.

Booking.com