Bezpečně na Nový Zéland

Aoraki - Mount Cook (Nový Zéland)
Aoraki - Mount Cook (Nový Zéland)

Vaše sny se pomalu ale jistě stávají skutečností a vy začínáte plánovat svou cestu na Nový Zéland. Určitě vaše přípravy před cestou neberte na lehkou váhu, jedna opomenutá organizační záležitost by vás totiž později mohla vyjít na pěkný balík peněz, a to zejména, jedná-li se o vaše zdraví.

Opouštíte-li Českou republiku na delší dobu, určitě si před odletem nezapomeňte zajít k lékaři a vyřešte pokud možno všechny své dlouho odkládané zdravotní neduhy. Nechte si také případně předepsat potřebné léky na celou dobu pobytu. Na cestě by vám pak neměla chybět ani malá cestovní lékárnička vybavená základními léky proti nevolnosti, bolesti, snížení teploty a také pár obvazů a vybavení pro první pomoc.

Nový Zéland je vyspělá a bezpečná země, kde není nutné žádné speciální očkování. Do samotné destinace ale cestujete jistě s přestupem v jiných státech, budete se potkávat s lidmi z celého světa, a dost možná také zatoužíte poznávat krásy nejbližších slunných ostrovů, navštívit Austrálii nebo strávit novozélandskou zimu v teple na asijském kontinentu. Základem pro každého cestovatele by proto mělo být minimálně očkování proti žloutence typu A+B.

Doporučujeme také nezapomenout na návštěvu zubaře. Řešení bolavého zubu v zahraničí by totiž lehce mohla vyšplhat do astronomických částek.

Nejen, že se samozřejmě nikdo během své dovolené nechce trápit běháním po doktorech, ale také je to v případě Nového Zélandu velice drahá legrace, proto si nezapomeňte před odletem zařídit také spolehlivé cestovní pojištění na Nový Zéland. To je pro držitele Working Holiday víz dokonce jednou ze základních podmínek vstupu do země. Turista má pak samozřejmě možnost svobodné volby. Investice do spolehlivé pojistky je ale naprostým zlomkem částky, kterou byste v případě zdravotních problémů museli hradit, takže cestovat  přes celý svět bez pořádného zdravotního pojištění je dá se říci nejen riskantní, ale dokonce až nezodpovědné.

Jak vybrat pojištění?

Společností, které nabízejí cestovní pojištění je nepřeberné množství, jak se tedy vyznat v tom, co je pro nás dostačující, a kde vezmeme jistotu, že nás po uzavření smlouvy v případě pojistné události pojišťovna neupozorní na dodatek, kterým se bude z úhrady škody snažit vykličkovat?

Dobré doporučení a zkušenosti ostatních cestovatelů jsou jedny z nejcennějších informací, kterých se vám v tomto případě může dostat. Jak pojišťovna jedná, se totiž nejlépe dozvíte až v momentě, kdy dojde k samotné pojistné události. Kde takové lidi sehnat? Pro cestu na Nový Zéland vám doporučujeme stránky VisitKiwi.cz a jejich stejnojmennou facebookovou skupinu, která slouží jako komunitní portál pro všechny nadšence Nového Zélandu. Na webových stránkách se tak dočtete nejen o nejlepších možnostech cestovního pojištění na Nový Zéland v poměru cena/výkon včetně možnosti okamžitého sjednání online, ale získáte tu také spoustu dalších užitečných informací, které vám pomohou s plánováním před samotnou cestou i během vašeho pobytu. Na facebookových stránkách se navíc můžete dostat do kontaktu s jednotlivými cestovateli, kteří velice ochotně sdílí své zkušenosti a zážitky.

Na co se zaměřit?

Každý cestovatel je jedinečný, má specifické představy, nároky i plány, proto nelze obecně určit jediné cestovní pojištění, které by vyhovovalo všem. Důležité je ale zaměřit se na jednotlivé položky samotného krytí. Ověřte si lokalitu, ve které je vybraná pojistka platná. Ta může být rozdělená na Evropu a svět, jednotlivé kontinenty či specifické oblasti. Jedete-li do země za aktivním odpočinkem, pak si nezapomeňte zjistit, jaké sporty jsou v rámci základního balíčku kryty a případně si nezapomeňte sjednat extra krytí rizikových či dalších aktivit. To samé se týká i zaměstnání. Pokud se zraníte při práci, pak se jedná o specifickou činnost, pro která má vlastní krytí. Dalšími možnými připojištění jsou například zrušení či posun letu, pojištění odpovědnosti, zavazadel aj. To, že ale vybrané cestovní pojištění zajišťuje krytí daných událostí, ještě neznamená, že máte vyhráno. Vždy se pozorně zaměřte také na maximální  výši krytí a počítejte, že náklady na ošetření v zahraničí jsou mnohonásobně vyšší, a že nikdy nevíte, co se během cest může přihodit. Dobře proto zvažte, jakou z nabízených variant pro nákup zvolíte, aby vás jedna ušetřená tisícovka nakonec nevyšla draho.

Buďte na cestách zodpovědní a myslete na svou bezpečnost, zdraví máme jenom jedno. Přejeme vás šťastnou cestu.

Booking.com