Vydejte se do marocké Marrákeše a jejího okolí

Marrákeš (Maroko)
Marrákeš (Maroko)

Město, ve kterém je na každém kroku vidět nejen původní maurská, ale také francouzská koloniální architektura. Pestrá směsice vlivů, jimž dominuje mešita Kutubíja s prakticky sedmdesátimetrovým minaretem. Botanická zahrada z časů francouzské nadvlády, Saadské hrobky nebo další zajímavé památky a stavby. Představuje se vám takřka milionové marocké centrum Marrákeš, které má za sebou už prakticky tisíc let…

Turistický vládce Maroka, přední místo zaujímá i v Africe

Pátá příčka v rámci Afriky, první v Maroku. Přesně taková je pozice Marrákeše jako turistické lokality. Město je uprostřed datlových a olivových hájů, nabídne pohled nejen na obrovskou Agdalskou zahradu, ale také na někdejší židovskou čtvrť – Mellah. Maroko má dobrou železnici a vydat se sem můžete vlakem, třeba rovnou z malebné Casablanky, ale velmi dobrou volbou je i cesta letadlem, už i proto, že letiště je od centra města zhruba šest kilometrů. Je rozděleno vedví, středověká medína, kde si možná hned nebudete jistí, kam jste se vlastně dostali a francouzskou část, která působí přehledněji.

Pokud se podíváme blíže směrem k pobřeží, najdeme ještě další historický skvost – konkrétně jde o město Essaouira, které se zcela právem může pyšnit zápisem do prestižních seznamů UNESCO. Jde v pravém slova smyslu o námořní základnu, pevnost, jíž nikdy nikdo nedobyl a patřívala kdysi pod portugalskou svrchovanost. Pokud milujete pláže a vodní sporty, právě zde si užijete (nejen) letní měsíce opravdu dosyta.

Turistickou atrakcí jsou vodopády Ouzoud

Od doby, kdy zde kartaginští vojáci vystavěli obchodní základnu, sice uplynulo spoustu času, ale desítky kilometrů pláží lákají snad ještě víc než kdy předtím. Cestování po Maroku si můžeme ještě vyšperkovat jednou přírodní krásou, a sice vodopády Ouzoud. Až stometrová výška, projížďka květinovými čluny a večerní atmosféra, kterou obstarají berberští bubeníci. Prostě, jako za starých časů!

Booking.com