Jak si vybrat tu nejlepší dovolenou od A do Z

Jak si vybrat tu nejlepší dovolenou
Jak si vybrat tu nejlepší dovolenou

Léto se blíží a v plném proudu je také plánování blížící se dovolené. Aby vše proběhlo podle představ, musíte si dobře promyslet každý detail, nezapomenout na cestovní pojištění a zjistit si také trochu podrobnější informace nejen o cílové destinaci. Rezervace ubytování, letenek nebo míst v zájezdním autobusu, ochutnání krajových specialit, to vše je velmi důležité – stejně jako, jestli chcete na dovolené spíš jen odpočívat na pláži nebo aktivně poznávat nové kultury a věnovat se výletům.

Opatrnosti není nikdy dost, ať už jedete kamkoliv

Autem do Chorvatska nebo naopak letecky do Egypta? V každém případě, cestovní pojištění by nemělo chybět, už jen pro klid duše. Možná se nic špatného ani nepřihodí, ale proč riskovat? Vždyť v momentě, kdy nesnáze opravdu přijdou, budete mít odpovídající zastání a třeba léčebné výlohy v exotických destinacích mohou vyjít dráž než průměrné nové auto. Je proto lepší, když jste na nepříjemnosti připraveni a neřešíte je až za pochodu. Ostatně, pokud je tu možnost sjednat si cestovní pojištění online, tedy bez nutnosti návštěvy kamenné pobočky, můžete se pro konkrétní pojišťovnu rozhodnout třeba ještě večer před cestou…

Jak vybrat správně ubytování a na jaká rizika si dát pozor při cestách (nejen) po Evropě? Prohlédněte si dobře nejen všechny dostupné fotografie hotelů nebo penzionů v místě, kam se letos chystáte vyrazit – ale především také reference dřívějších hostí, které napoví zdaleka nejvíce. Samotná cesta na dovolenou je také důležitou položkou, zjistěte si vše důležité kolem příjezdů a odjezdů, dohodněte se v ubytování a nezapomeňte na polopenzi. A v neposlední řadě, víte už, co všechno pokrývá vaše cestovní pojištění? Máte jasno v tom, jaké asistenční služby jsou dostupné nebo kolik činí jednotlivé limity léčebných výloh? Do cesty na dovolenou zbývá ještě spoustu času, takže žádný stres a spěch!

Booking.com