Vyhledávač akčních letenek

Vyhledávač akčních letenek www.vyhledejletenky.cz
Vyhledávač akčních letenek www.vyhledejletenky.cz

Minulý týden jsem na webu hledal inspiraci na letní cesty a snažil jsem se najít nějaké zajímavé letenky do míst, kde jsem ještě nebyl. Nehledal jsem žádnou konkrétní destinaci, ale dělal jsem si průzkum, odkud, kam a co vlastně lítá. Při brouzdání webem jsem narazil na zajímavou stránku, která agreguje akce různých prodejců a akční letenky jsou na jedné stránce. Protože se jedná o užitečnou službu pro cestovatele, rozhodl jsem se, po delší době napsat článek do sekce Rady na cesty a tento web vám doporučit.

Zmíněný agregátor letenek najdete na adrese www.vyhledejletenky.cz. Přivítá vás stránka s příjemnou grafikou, které vévodí vyhledávací pole. Žádné otravné klikání a nastavování parametrů, ale jednoduchá a přehledná stránka, kde jen napíšete město, kam chcete letět. Mám rád Lisabon a web mi právě nabídl 10 akčních letenek od šesti různých prodejců. Sehnat letenku do Lisabonu není zase tak velká frajeřina, a tak zkouším dál. Indická Bombaj 3 nabídky, Indonéská Jakarta 8 nabídek, Mexico City 24 nabídek, Kapské Město 1 nabídka. Vyhledávač jsem vyvedl z míry až destinací Islámábád, takže do Pákistánu akčně nepoletím:-) Zajímavé jsou i ceny. Zmíněné Mexiko pořídíte již od 8 817 Kč, ale budete muset letět z Německa. Kapské Město se dá pořídit za 10 000 Kč.

Pokud nemáte jednoznačnou představu kam letět, mrkněte na stránku akční letenky. Zde je více jak 1000 akčních letenek z šestnácti webů a můžete se do sytosti inspirovat podle destinace nebo stavu vaší peněženky. U každé akční nabídky se také dozvíte, jak dlouho již akce trvá, tzn. jestli je to novinka nebo několik dní stará nabídka. Jak již bylo uvedeno v úvodu článku, Vyhledejletenky.cz je agregátor, takže na této stránce letenku přímo nekoupíte, ale nasměruje vás na prodejce, který akční letenku nabízí.

Pokud nejste zkušenými cestovateli-letci, tak si dovolím připojit několik doporučení na závěr. Dříve než si koupíte letenku, pořádně si prostudujte, kam přesně letíte. Na první pohled hloupá rada, ale řada velkoměst má více letišť, a zvláště nízkonákladové společnosti využívají kvůli odbavovacím poplatkům letiště vzdálenější od centra. To může znamenat delší čas na dopravu a také vyšší výdaje za místní dopravu. Pokud budete přestupovat, tak si podívejte, jak dlouho budete na přestupovém letišti čekat. V poslední době jsou letecké společnosti velmi kreativní v osekávání služeb, které dříve byly součástí běžné ceny letenky. Může se jednat o poplatky za zavazadlo, občerstvení, check-in až na letišti nebo výběr sedadla. Dokoupení těchto služeb může letenku o poznání prodražit.

Přeji vám příjemný let a šťastnou ruku při výběru cílové destinace!  

Booking.com