Cestovní pojištění rozhodně nepodceňujte, může ušetřit i statisícové výdaje

Cestovní pojištění
Cestovní pojištění

Pokud patříte mezi nadšené cestovatele a chcete poznat doslova celý svět, jistě víte, že je zapotřebí pokrýt také případná rizika, která si bohužel nevybírají a číhat mohou naprosto všude. Stinnou stránkou doprovázející zahraniční dovolenou může být zranění při lyžování v Alpách, ale klidně také zdánlivě banální uklouznutí na pláži. Zlomená noha bez vhodně zvolené pojistky vyjde na desítky tisíc, a to ještě před tím, než budete převezeni do české nemocnice. Cestovní pojištění proto není radno přehlížet, i kdybyste snad vycestovali jen na jedno odpoledne do Drážďan.

Komplexně nastavená pojistka rovná se dovolená bez starostí

Ošetření u lékaře v cizině, které kryje pojištění, je samozřejmě hodně vítané. Stačí se prokázat třeba evropským dokladem o platné pojistce, v případě, že je nutná platba hotově, si uschovejte účtenku a později ji předložte spolu s lékařskou zprávou pojišťovně. Pokud není lékařské ošetření neprodleně nutné a důležitější bude převoz do české nemocnice k dalšímu léčení, výdaje i tak mohou dosáhnout řádově tisíců korun. Snad i proto se vyplatí, když si sjednáte pojištění s odpovídajícím formátem.

Právě komplexní cestovní pojištění s opravdu kvalitní asistenční službou pomůže v každé nesnázi. Neumíte dokonale jazyk země, do které se chystáte a nedomluvíte se odpovídajícím způsobem ani v angličtině, němčině, italštině nebo ruštině? V tom případě asistence po telefonu může mít doslova cenu zlata, tímto způsobem je možné koordinovat další postup i s lékaři. Stačí jen základní kontaktní údaje, případně číslo pojistné smlouvy a každý vzniklý problém má šanci se vyřešit k vaší plné spokojenosti.

Cestovní pojištění se prostě vyplatí, pokryje totiž vícero možných rizik

Neexistuje jen jedna nabídka, cestovní pojistka může mít mnoho podob. Krýt totiž nemusí jen zranění na sjezdovce nebo při autonehodě, ale také další paletu možností, které bohužel mohou kdykoliv nastat. Neštěstí totiž nechodí po horách, nýbrž po lidech – nemusíte zrovna provozovat extrémní sporty, abyste se dostali do nějakého problému. Zařaďte do své pojistky i připojištění storna cesty, které přijde vhod, když na dovolenou z nějakého důvodu nebudete moci odjet. Důležitá je také odpovědnost za škodu – na majetku nebo zdraví. Cestovní pojištění totiž může pokrýt i případy, kdy nedopatřením zraníte cizince. Ten pak má podle platných zákonů plné právo vás žalovat a být u soudu úspěšný. Nejde jen o léčebné výlohy spojené se zraněním, ale také ušlý zisk v zaměstnání.

Je proto lepší se na podobné situace připravit, pojištění můžete volit i podle typu cesty, země, do níž míříte, ale také pokrýt rizika spojená s tím, že je zrovna vaše česká domácnost úplně opuštěná. Hrozí totiž nejen útok ze strany živlů (prasklé vodovodní potrubí si nevybírá), ale také vloupání a návštěva nenechavců.

Booking.com