Navštivte polské město Łeba a zažijte skvělou rodinnou dovolenou u moře

Łeba (Polsko)
Łeba (Polsko)

Hledáte dokonalé místo pro rodinnou dovolenou, kde se snoubí písečné pláže, dobrodružství a zábava pro každého člena vaší rodiny? Vydejte se do Łeby, malebného polského města na břehu Baltu, kde se vzácné přírodní krásy pojí s nekonečnými možnostmi zábavy (nejen) pro děti.

Polské město Łeba je ideální nejen pro děti

Łeba je malebné městečko rozprostírající se na pobřeží Baltského moře. Je známá svými zlatými plážemi, které jsou jako stvořené pro stavění hradů z písku, slunění se a další hry na břehu moře. Se svým přátelským obyvatelstvem a bezpečnou atmosférou je ideálním místem pro rodinnou dovolenou.

Město se může pochlubit bohatou historií a kulturou, ale to, co ho dělá dokonalou destinací pro rodiny, je jeho bezkonkurenční kombinace krásné přírody a široké škály aktivit určených speciálně pro děti. Nabízí množství dobrodružství, která zaručují, že se ani jeden den na své dovolené nebudete nudit.

My se sem vydali na závěr našeho rodinného eurotripu po severní Evropě.

Polsko a moře – Na jaké pláže se můžete těšit v Łebě?

Łeba je opravdovým rájem pro milovníky moře a plážových radovánek. Měkký zlatý písek a široké pláže jsou ideální pro děti i dospělé. Můžete tu dovádět nebo se jen tak kochat sluncem a nasávat příjemný mořský vzduch.

Městské pláže nabízejí výborné podmínky pro koupání a jsou vybavené základními službami, včetně plavčíků a záchranářů, což rodičům přináší klid na duši. Najdete tu také kavárny a rychlá občerstvení či restaurace.

Voda je mělká, a to opravdu dlouho. Pro děti je to tedy naprosto ideální místo, kde se mohou vydovádět. Dospělý si ale moc nezaplave. Můžete ale s dětmi dovádět ve vlnách.

Jelikož je to ale přece jen výrazně severněji, počasí a především vítr jsou zde poměrně nevyzpytatelné. Během naší návštěvy pláže se nám stalo, že z naprosto slunného nebe bez mráčku se během chvilky přiřítil takový vítr, že plavčíci museli všechny vyhnat z moře.

Za písečnými dunami nemusíte jezdit až na dalekou Saharu. Navštivte Słowińský národní park

Jen kousek od Łeby se nachází Słowińský národní park, který je na seznamu UNESCO a je domovem jedné z nejzajímavějších přírodních atrakcí v Polsku – pohyblivých písečných dun.

Tyto duny jsou fascinující nejen svým neustálým pohybem, ale i rozmanitostí flóry a fauny, kterou můžete během procházek parkem pozorovat. Procházka parkem, který připomíná rozsáhlý les, je trochu delší a pro malé děti se může zdát nudná. Nám se podařilo výlet zpestřit pozorováním lišky, která byla tak zvyklá na lidi, že nás doprovázela kus cesty.

Připravte se ale na komáry. Kvůli blízkému jezeru je jich tu opravdu požehnaně. Doporučuji tedy pořádný repelent a nadopovat se velkým množstvím vitamínu B.

Až se pokocháte dunami, můžete se zpět vydat buď opět lesem, nebo po pláži. My zvolili pláž, především kvůli již zmíněným komárům. Pokud by vás ale na pláži překvapilo nepříznivé počasí, tak jako nás, můžete se zhruba v půlce cesty vrátit zpět na cestu vedoucí parkem.

Kromě národního parku nabízí okolí Łeby milovníkům přírody řadu dalších možností. Můžete se vydat na výlet lodí po řece Łeba nebo jezeru Łebsko a pokochat se pohledem na divoké ptáky a jiné druhy zvířat v jejich přirozeném prostředí.

Rodinný zábavní park Łeba Park – skvělý způsob, jak s dětmi strávit den

Rodinný zábavní park Łeba Park je naprosto úžasný. Platí se v něm pouze paušální vstupné při vstupu, a následně máte vstupy na veškeré atrakce zdarma. A to i opakovaně. Ani nikdo nehlídá čas, který jste na té které atrakci strávili.

Navštívit můžete 7D kino, strašidelné bludiště, tobogány, ruské kolo, lodičky na jezeře nebo si zahrát minigolf. Můžete si zastřílet z luku či vzduchovky. Můžete také rýžovat zlato nebo si máknout a projet se „autem“ rodiny Flinstoneových. A spoustu dalších aktivit. Děti se zde mohou procházet mezi modely dinosaurů v životní velikosti. Interaktivní výstavy a hry jim umožní naučit se o těchto fascinujících tvorech více.

Samozřejmě se tu nachází i restaurace, kam se můžete zajít občerstvit. To už ale bohužel v ceně není, což zklamalo především mého staršího syna. :-)

Najdete tu atrakce pro děti všech věkových kategorií. My osobně jsme tu s dětmi ve věku 8 a 11 let strávili celý den a ani chvilku jsme se nenudili.

Kromě Łeba Parku můžete navštívit také další zábavní parky, jako jsou Discovery park či FunLandia, nebo bludiště se spoustou dalších atrakcí Łeba labyrint, kde můžete zažít i noc hrůzy.

Ubytování a kulinářské zážitky

Město Łeba spíš než polské město připomíná turistickou přímořskou část jižních států. Je tu úžasná atmosféra slaného mořského vzduchu, spousta kaváren a restaurací, obchůdků a stánků se suvenýry.

V restauracích se tu najíte opravdu dobře a za relativně rozumné peníze.

Ubytování je tu na každém rohu. Vlastně ještě častěji. Nabídku volných apartmánů zde vidíte téměř na každém balkoně či okně, ceny jsou navíc docela sympatické. Někteří majitelé soukromého ubytování navíc nabízejí další služby, jako je třeba půjčení kol.

My osobně jsme se pohybovali buď pěšky, nebo na půjčených elektrokoloběžkách. Na větší vzdálenost jsme si stopli ECO TAXI, což je takový otevřený minibus.

Pokud se tedy rozhodujete, kam se letos v létě vydáte s dětmi na dovolenou, a rádi byste k moři a za přijatelné peníze, určitě město Łeba vřele doporučuji. A mí synové také.

Booking.com