Havana Miramar

Havana Miramar (Kuba)
Havana Miramar (Kuba)

Druhého dne časně z rána jsme vyrazili do Havany se záměrem projít čtvrť Vedado. Neznalí rozlohy Havany jsme vyrazili přes čtvrť Miramar pěšky po Avenidě No. 5, což vzhledem k tomu, že se dům pana Novoy nachází na Calle 82, činí jenom k mořskému zálivu oddělujícímu tuto čtvrť od Vedada cca 5 km. Podél celé Avenidy No. 5 se táhne oblast ambasád a rezidencí velvyslanců, jakož i moderních hotelů, které jsou však na Kubě i na poměry Západoevropanů poměrně drahé (cena pokoje v 5* hotelu obvykle přesahuje 200 EUR). Celá Avenida je rozdělena zeleným pásem s upravenými stromy a lavičkami na dvě části, z vnější strany lemována předzahrádkami rezidencí. Orientace v Miramaru je velmi jednoduchá, Avenidy táhnoucí se rovnoběžně s pobřežími jsou označovány lichými čísly, křižující je Calles pak čísly sudými (průměrná vzdálenost mezi jednotlivými křižovatkami je cca 150 m).

Hned na křižovatce Cal. 82 a Av.5 se nachází zajímavá budova římskokatolického kostela, která sice zvenčí příliš honosně nepůsobí, ale interiér je příjemný. S kostelem sousedí dva moderní hotely, z nichž ten v Cal.80 se vyznačuje malým obchůdkem s velmi příznivými cenami alkoholu, kávy a různých pochutin, téměř srovnatelnými s duty free shopy na letišti. O kus dál se po levé straně tyčí několik desítek metrů vysoká betonová věž bývalé sovětské ambasády obklopené vysokou betonovou zdí s ostnatým drátem a strážními věžemi, která v poklidné atmosféře čtvrti působí velmi rušivě.

Havana Miramar (Kuba)

Na Cal. 28 stojí za shlédnutí maketa Havany v impozantním měřítku 1:1000, která zobrazuje všechny havanské čtvrti do nejmenším podrobností, včetně vegetace. Stavělo ji 7 lidí 5 let. Vstupné na tuto atrakci Vás přijde na 3 CUC)os (plus 2 CUC za použití fotoaparátu), ale nelitujte těchto výdajů – stojí to za to. My jsme maketu navštívili třetího dne v pozdních odpoledních hodinách, kdy jsme tam byli zcela sami a mohli nerušeně prozkoumávat jednotlivé části Havany.

Havana Miramar (Kuba)

Ještě dále směrem k centrální části Havany na Cal.14 pak stojí za shlédnutí muzeum ministerstva vnitra, vyznačující se zajímavou expozicí věnovanou špionážním praktikám CIA.

Havana Miramar (Kuba)

Chcete mít na tomto místě svůj inzerát? Staňte se sponzorem našeho článku! U tohoto článku si můžete na 1 rok zakoupit umístění vašeho vlastního odkazu - inzerátu sestávajícího se z titulku, odkazu a krátkého textu. Vložit inzerát.

Komentáře
Booking.com