Vítejte v Království papoušků

Království papoušků
Království papoušků

Za neobyčejnými zážitky nemusíte někam daleko do exotiky, stačí zajet do pražské Uhříněvsi a navštívit Království papoušků. Arové, kakadu a žaci, kteří tam na vás čekají, jsou velmi kontaktní a umí mnoho zábavných kousků, které vám rádi předvedou. Zároveň se dozvíte zajímavé informace z papouščího života.

Papoušci jsou rádi středem pozornosti, předvádějí jeden kousek za druhým, vzájemně se napodobují, ukazují svá barevná křídla, tancují, nechají se vyfotit, pohladit a nosit na ruce. Jednou z jejich nejoblíbenějších činností je louskání ořechů. To všechno je pro ně velká zábava, předhánějí se, kdo toho ukáže nejvíc.

Speciální schopností papoušků je mluvení. Dokážou se naučit mnoho různých zvuků. Někteří umí desítky slov, jiní až okolo dvou set výrazů. Nejde přitom jen o bezduché opakování toho, co slyší. Chápou význam některých vět a používají je logicky podle toho, co sami chtějí. Žádný například neříká, že chce do klece, ale s radostí štěbetají, že chtějí do obýváku, nebo že by si dali sprchu, když je venku teplo.

Během programu také zjistíte, jak je to s inteligencí papoušků, jakou mají povahu, čím se živí, odkud pocházejí, jak se vychovávají, trénují a mnoho dalšího.

Chovatelé, Pavel a Vlaďka Klikovi, své papoušky také připravují pro natáčení filmů (Bony a klid, Ztraceni v Mnichově), pohádek (Čertoviny), reklam a na různé speciální akce. Během své práce dělají zároveň výzkum jejich inteligence. Dalším velkým přínosem je i osvětová a charitativní činnost.

Na návštěvu ptačí party si na sebe neberte nic, co by její členové mohli sezobnout a tím si ublížit. Ideální je starší jednoduché tričko, žádné flitry, knoflíčky, prstýnky, visací náušnice apod.

Zážitek je individuální, papoušky tedy budete mít jen pro sebe. Až tříhodinový program se odehrává na zahradě, při nepříznivém počasí ve velkém party stanu.

Datum a čas své návštěvy si předem domluvte. Kontakty naleznete na stránkách www.ara-kakadu.eu.

Booking.com