Jak správně vybrat outdoorové vybavení

Jak vybrat outdoorové vybavení
Jak vybrat outdoorové vybavení

Zajít do přírody, odpočinout si, nadýchat se čerstvého vzduchu. Proč pořád sedět v kanceláři, když k tomu nejsou pádné důvody? Zeleň je lidskému oku velmi prospěšná a měli byste si jí, alespoň o víkendech, užívat co možná nejvíce. Abyste ale současně měli v lese nebo jinde v terénu opravdové pohodlí, nezapomeňte na outdoorové vybavení. Není to jen batoh nebo oblečení, ale i různorodá elektronika. Aktivně strávený volný čas se zúročí nejen v lepší kapacitě plic, ale především pak i velké psychické pohodě.

Stany, spacáky, ale například i vysílačky

Pár dnů strávených pod širým nebem, tomu se skutečně nic nevyrovná. Opravdu si pročistit hlavu, zapomenout na starosti, mít pocit, že vás nic netíží. Outdoorové vybavení je ale nutností, nejen proto, aby na vás nepršelo, když se počasí navzdory předpovědi příliš nepovede. Turistické stany nebo tzv. třísezónní spacáky, zapomínat bychom neměli ani na cestovní lékárničku, nikdy nevíme, kdy nás například zabolí zuby. A teď ruku na srdce, vybíráte si v tomto sortimentu opravdu pečlivě?

Odborníci z portálu Outdoortipy.cz pak doporučují u konkrétních modelů vždy detailně prostudovat dostupné uživatelské i odborné recenze, které vám dobře pomohou zorientovat se v dané problematice. Nakonec, děláte to tak určitě i u spotřební elektroniky, televizí nebo kávovarů, že? Svítilny a čelovky nebo dobrý outdoorový telefon, jenž vás nikdy nenechá čekat na signál a nebude mu vadit ani vzdušná vlhkost. Je prostě určený do terénu, nejde o žádný choulostivý model, jenž je výhradně pro domácí použití.

Slyšeli jste už o sportovních náramcích?

Doplněk, který byl ještě před deseti lety spíš klasikou špionážních filmů než běžného života. Dnešní svět je ale úplně jiný a elektronika jím prostupuje prakticky neustále. Pokud si jdete zaběhat, není důvod jej nemít na ruce, změřit si rychlost a uraženou vzdálenost nebo srdeční tep, mít tedy výborný přehled o vlastním běžeckém tréninku. Prohlédněte si proto srovnání sportovních náramků, kde se dozvíte mnoho užitečných informací o této pomůcce, co může usnadnit nejen pobyty v lese nebo jinde v outdoorovém prostředí, ale vlastně i kdekoliv jinde. Jakou má baterii a nabízí i GPS spojení? Přehledný displej, kompatibilita s vaším smartphonem, voděodolnost. Všechna pozitiva a negativa přehledně seřazená na jediné obrazovce, nechejte se inspirovat k výběru!

Kvalitní svítilny a čelovky vás nenechají nikde dlouho bloudit, a to ani když se bude stmívat nebo přijde prudký déšť. Mít o cestě jasno znamená jediné – musí být dobře osvětlená, ptejte se proto na lumeny, výdrž baterie i svítící režimy, protože někdy stačí jen blikání červeného světla, jindy zase musí přijít ke slovu plný výkon a maximální dosvit, jenž může být až v řádu desítek nebo i stovek metrů. Batoh, nůž, samonafukovací karimatka, i to jsou důležití pomocníci, pokud se vydáte sami do terénu. Tím ale pochopitelně ještě nekončíme!

Cyklistika aneb nejen spalování kalorií

Do terénu se dobře osvědčila také kola, se kterými urazíte delší vzdálenosti v poměrně krátkém čase. Podívejte se proto na nejlepší elektrokola, s nimiž nemusíte tolik šlápnout do pedálů, protože vás snadno podpoří při jízdě – stačí jen mít nabitou baterii a klidné rovinky so vychutnat jako v dobách minulých. Elektrokolo pomůže hlavně při stoupání nebo ve členitém terénu, kdy se můžete více soustředit na řízení a nechat pohon na elektřině. Ptejte se i na nosnost, výšku rámu, kterou porovnejte s vlastní tělesnou konstitucí a také kapacitu baterie. Proč? Jednoduše proto, že horská elektrokola, použitelná hlavně v méně přístupném terénu, musí mít vyšší dojezd než jednoduché modely určené do města. A tento údaj se odvíjí hlavně od samotné kapacity baterie.

Booking.com