Užijte si dovolenou na Mauriciu - perle Indického oceánu

Mauricius
Mauricius

Nádherné pláže, bohaté možnosti sportovního vyžití, jedinečná příroda ostrova vulkanického původu a gastronomie, kterou si zamilují i ti největší gurmáni. Právě jsme vám vyjmenovali hlavní důvody, proč si Mauricius vybrat jako cíl své dovolené. K tomu si přibalte kvalitní cestovní pojištění a můžete vyrazit.

Objevte kouzlo exotického Mauricia

Mauricius se nachází asi 900 km východně od Madagaskaru, je dobře dostupný a po velkou část roku vás tu přivítají příjemné teploty moře i vzduchu. Ubytovat se můžete v celé řadě skvěle vybavených resortů, které se nachází se podél jedněch z nejkrásnějších pláží na světě. Není tu masová turistika, ani znečištěná příroda - jen příjemná zeleň místní fauny a průzračná voda Indického oceánu.

A pro koho je dovolená na Mauriciu doslova jako stvořená? Pro milovníky odpočinku i turistiky, a navíc i golfu, který tu má dlouholetou tradici. První klub zde byl dokonce založený už v roce 1902! Vybrat si tu můžete celkem z 10 hřišť, přičemž 7 z nich je 18ti jamkových. Na své si ale přijdou i šnorchlaři a potápěči, na které čekají korálové útesy doslova hýřící podmořským životem. Nezapomeňte, že i na vodní sporty se lze pojistit. Stačí využít srovnání cestovního pojištění s pomocí naší kalkulačky.

Kdy jet na Mauricius

Na tento krásný ostrov můžete vycestovat prakticky kdykoliv. Nabízí totiž příjemné subtropické klima s 8 hodinami slunečního svitu denně. Počasí na Mauriciu je tedy pro cestovatele doslova jako stvořené.

  • Vrchol sezóny - místní léto (prosinec až únor)

Čekat vás bude horké počasí s vysokou vlhkostí vzduchu a srážkami. Denní teploty se v tomto období pohybují od  25 do 33 stupňů, teplota moře pak od 26 do 29 stupňů.

  • Místní zima (květen až duben)

V tomto období je na Mauricius nejvhodnější vycestovat v měsících březen/duben nebo říjen/listopad. Čeká vás nejnižší pravděpodobnost srážek z celého roku. Denní teploty kolem 24 stupňů a teploty moře kolem 22 stupňů.

Kam jet na Mauricius

Podívejte se na mapu Mauricia a přesné místo pro svou dovolenou zvolte i podle zdejších podmínek.

  • Severní a západní pobřeží jsou sušší a teplejší. Především západní část může být v letním období velmi horká a vlhká.
  • Východní pobřeží je v létě díky vanoucím větrům ideální pro vodní sporty. V zimě je ovšem pro dovolenou příliš větrné a chladné.
  • Nejdeštivějším místem je centrální planina s městem Curepipe.

Ceny na Mauriciu

Běžné ceny mimo hotel jsou srovnatelné s těmi u nás. Místní produkty, jako je tropické ovoce, mořské plody nebo rum jsou dokonce ještě o něco levnější. Pokud se chcete vydat do restaurace, počítejte s tím, že v hotelových restauracích si připlatíte o něco více, než v těch mimo resort.

Co na Mauriciu vidět

Hlavním místním lákadlem jsou samozřejmě dechberoucí pláže se vzrostlými palmami. Mezi ty nejkrásnější pláže se řadí:

Flic en Flac - skvělá pro odpočinek a šnorchlování. Má pozvolný vstup do moře, takže je jako stvořená o pro děti.

Tamarin - z ní budete mít nádherný výhled na travnaté kopce i na ústí řek. Díky větším vlnám si ji zamilují hlavně surfaři.

Le Morne - doslova oáza s průzračným mořem a palmami. Najdete zde několik luxusních hotelů s golfovým hřištěm. Na své si přijdou milovníci podmořského života při šnorchlování.

Grand Baie - nejrušnější turistické místo ostrova se spoustou hotelů, středisek, barů a restaurací. I přes větší množství lidí je pláž skvěle udržovaná.

Cap Malheureux alias “Nešťastný mys” - svůj název získal kvůli tomu, že zde v minulosti ztroskotalo několik lodí. Místo tedy ocení hlavně potápěči, kteří mohou místní vraky prozkoumávat.

A od pláží se přesuňme k přírodě:

Grand Bassin - významné poutní hinduistické jezero, které se vytvořilo v sopečném kráteru. Na břehu se nachází svatyně a na pouť k tomuto místu se každý rok vydávají statisíce Hinduistů.

Black River Gorges - rozlehlý národní park se spoustou druhů exotických rostlin a zvířat. Cílem parku je chránit místní přírodu a snažit se ji obnovovat. Ideální je hlavně pro pěší turistiku.

Hlavním městem ostrova je:

Port Louis - uvidíte zde moderní centrum města, muzeum Blue penny, ve kterém se nachází dvě nejcennější známky na světě - Oranžový a Modrý Mauritius. Ujít byste si neměli ani Přírodovědné muzeum, kde lépe poznáte ptáka doda, katedrálu svatého Ludvíka či pevnost Fort Adelaide. Po setmění se vydejte na centrální tržiště s okouzlující směsí vůní ovoce, zeleniny, sýrů, bylinek a dalších delikates.

Milovníci mořeplavby si nesmí nechat ujít:

Mahébourg - s Muzeem námořních dějin. V okolí města je také celá řada zajímavých míst, jako přírodní rezervace Domaine du Chasse se zbytky divokých původních pralesů.

Užitečné informace

  • Ostrov je velmi bezpečný, ve dne i v noci.
  • Jestli budete chtít Mauricius prozkoumat, nejlevnější formou dopravy jsou místní autobusy. Můžete si půjčit auto či skútr, jenom počítejte s tím, že se tady jezdí vlevo, stejně jako v Anglii. Jestli se rozhodnete pro taxík, připravte se na menší smlouvání a pamatujte, že cenu za jízdu je potřeba sjednat předem.
  • Let na Mauricius trvá z Prahy 12 hodin a časový posun jsou +3 hodiny v době zimního času.
  • Místní měnou je mauricijská rupie 1 MUR, což je cca 0,80 Kč. V letoviscích je možné platit eury nebo platební kartou.
  • Pro dovolenou vám bude stačit pas platný minimálně 6 měsíců po návratu ze Země. Nepotřebujete tedy žádná víza, ani očkování.

Zamilovali jste se do ostrova jménem Mauricius? Ani se nedivíme! Tak až si budete kupovat letenky, sjednejte si i cestovní pojištění, které se o vás na dovolené postará. Zkrátka tak, abyste si ji užili bez starostí, bezpečně a bez případných zbytečných výdajů. Podívejte se na online srovnání cestovního pojištění, rovnou si ho sjednat a vaší dovolené už nic nebude stát v cestě!

Booking.com