Pět nejlepších sjezdovek v Rakousku

Lyžování v Rakousku
Lyžování v Rakousku

Pokud patříte mezi velké fanoušky lyžování, pak určitě nezůstáváte jen na českých svazích. Je pravdou, že Krkonoše nebo Šumava mají něco do sebe, ale vydat se na sportovně laděnou dovolenou do Alp je skutečným svátkem. Chystáte se na svůj první výjezd? Francie i Švýcarsko patří k vyhlášeným lokalitám, ale Rakousko má jedinečné kouzlo starého světa. Představme si proto několik tipů, kam se vypravit, když se chcete odreagovat od rutiny v zaměstnání a užít si sněhové nadílky.

Kitzbühel je dobrou volbou pro nováčky

Nemáte ještě na lyžích moc zkušeností? Potom zvažte Tyrolsko a Kitzbühel, osmitisícové městečko, které si každou sezonu vychutnává atmosféru světového poháru v alpském lyžování. Jeho historie se začala psát v roce 1271, pokud máte rádi historii, jistě si rádi prohlédnete i historické centrum. Připravena je téměř stovka různých sjezdovek s celkovou délkou 233 kilometrů, více než 120 let trvající tradice mluví za vše. Pokud fandíte spíše běžkám, sedmdesát kilometrů stop je také významným lákadlem. Lanovka, která je jen pár minut chůze od srdce města a možnost projížďky na saních s párem koní, to jsou další plus regionu, který je nepsanou rakouskou jedničkou mezi lyžařskými destinacemi. Poznáte tu nejen luxus hotelů, ale také malé penziony s rodinnou atmosférou, které potěší svou cenovou hladinou.

Zell am See nabídne úchvatnou přírodu

Máte rádi romantiku? Potom se vám prostředí, které nabídne jezero Zeller See, určitě zalíbí. V létě si můžete vyzkoušet kluzák, v zimních měsících se zase nabízí lyže a proslulý ledovec. Oblast okolo Zell am See je poměrně rušnou destinací, v níž je k dispozici před 400 kilometrů pečlivě upravených sjezdovek, kvete tu i zimní turistika. Pokud se chcete kochat báječným výhledem, Kitzsteinhorn bude to pravé ořechové. Tento ledovec je navíc k dispozici celoročně, takže dovolenou plnou sněhu nemusíte omezovat jen na zimní období.

Mayrhofen si zamilují i snowboardisté

Je to jedno z nejslavnějších měst v Tyrolsku, dříve se tu pořádaly skvělé trhy. Čtyřitisícový Mayrhofen je pověstný hudebním nadáním svých obyvatel, ale také náročností svých sjezdovek. Na jedné z nich se sklon blíží až magické osmdesátiprocentní hranici, jinak řečeno, adrenalin by se dal opravdu krájet! Ski areál Mayrhofen nabídne takřka 150 kilometrů sjezdovek, které jsou velmi pestré. Komfortní lanovky a pestrost nabídky sjezdovek určitě potěší i zkušené lyžaře, připravte se ale, že zdejší oblast je jedna z těch rušnějších.

Ischgl a středisko Silvretta Arena

Rakousko pozvolna přechází do Švýcar, areál, kde se propojuje Ischgl a švýcarské středisko Samnaun, nabídne téměř 240 kilometrů sjezdovek. Nejlepší sjezd přináší jedenáct kilometrů zábavy, většina sjezdovek je označená červenou barvou, zhruba každá pátá je pak modrá. Přes šedesát let tyrolské tradice a vrcholky jako Greitspitz (2 872 metrů) nebo Pardatschgrat (2 624 m) nabízí pestrou zábavu pro každého. Je pravda, že zdejší cenová hladina je vyšší než v jiných destinacích, ale na druhou stranu, z hotelu na nástupní stanici lanovky to budete mít většinou jen pár kroků. Na sníh se můžete spolehnout, pokud máte rádi obtížnější trati, přijdete si určitě na své.

St. Anton am Arlberg je procházkou historií

Právě zde byl založen první lyžařský klub v Alpách, stalo se tak na počátku dvacátého věku. Třítisícové městečko poblíž švýcarských a italských hranic zdobí sedm století historie, v letních měsících se nabízejí pěší túry, horská cyklistika nebo rafting. V zimě je tu na 460 kilometrů sjezdovek a dalších čtyřicet kilometrů stop pro běžkaře. Výhodou je i perfektní vlakové spojení, nádraží je vlastně hned vedle srdce malého městečka. Jde o skutečný ráj freeriderů, zábavné chvilky si také užijí milovníci sáňkování.

Booking.com