Nejkrásnější místa na svatbu v Čechách

Nejkrásnější místa v Česku pro svatební den
Nejkrásnější místa v Česku pro svatební den

Plánujete svatební obřad, rozhodli jste, že se s partnerem vezmete? Potom je namístě řešit nejen dílčí podrobnosti, ale především pak místo, kde si řeknete své ANO. Přípravy mohou trvat i poměrně dlouho, proto je lepší, když máte více kandidátů na destinaci, v níž veselka nakonec proběhne. Pojďme si dát k dobru pár zajímavých tipů, které se mohou stát inspirací. O místě, kde svatba bude, nerozhoduje jen jeden člověk. Obvykle jde o kompromis, do nějž mluví často celá rodina. Může jít o dokonale romantické místo, třeba hrad nebo zámek. Ale nabízí se i přírodní scenérie, která potěší všechny hosty.

Záleží také na ročním období

Svatba se může připravit kdykoliv, někdy i hodně narychlo. Nejlepší ale je, když si všechno podrobně připravujete už delší dobu dopředu a těšíte se. Nezapomeňte, že na některá místa je poptávka skutečně velmi silná a je třeba, abyste tak začali jednat hned. Rezervační listina je totiž omezená, takže svatební salon není jedinou záležitostí, kterou je nutné vyřídit. Jedničkou je v tuzemsku barokní zámeček Chateau Mcely, který leží nedaleko Nymburku. Svatební šaty se ale budou skvěle vyjímat i v Zikmundově poblíž Uherského Hradiště, v místě uprostřed lesů, kde vládne ničím nerušená romantika. Pokud nemáte rádi zámecké prostředí a raději si vychutnáte atmosféru starých dob, v Českém ráji se těší statek v Ondříkovicích.

Pár zámeckých tipů se vždy hodí

Zámek Kačina z 19. století, který leží nedaleko Kutné Hory nebo jihočeská Červená Lhota, místo, kde se natáčela Zlatovláska, to jsou další náměty ke svatebnímu zamyšlení. Jedinečný je také rokokový zámek Dobříš na Příbramsku, kde vzniklo několik dalších modernějších pohádek. Pokud jste se zamilovali do českých zámků, nabízí se i další varianty. Vlastně se dá říci, že v každém okrese čeká nějaká, takže nemusíte ani na svatební obřad mířit nikam daleko. A kam se ještě můžete vydat?

  • Bon Repos. Barokní zámek, který založil hrabě Špork na prahu 18. století, leží na Nymbursku.
  • Lobeč. Zámek, který najdete nedaleko Mělníku, je dozdoben například i funkčním pivovarem.
  • Svinaře, to je nádherné baroko poblíž Berouna, které znovu ožilo na začátku nového tisíciletí.
  • Původně hrad, od druhé poloviny 19. století novorenesanční zámek poblíž Rokycan.

Nabízí se i řada jiných míst

A mohli bychom určitě pokračovat ještě dlouho, protože svatba na zámku je už po dlouhá desetiletí zavedenou českou specialitou. Zajímavou alternativou jsou třeba dvůr Čertousy na okraji Prahy, jihočeský country statek Jedraž nedaleko Volyně, vila Sebuzín na Ústecku nebo stodola Rudice na jihu Moravy, což je kamenný statek z poloviny devatenáctého století. Když se pořádně rozhlédnete po mapě, najdete ještě desítky takových variant. Záleží i na tom, co si přeje váš partner, takže veškeré nápady proberte společně. Bude to přece váš velký den, že?

Booking.com